1. Anasayfa
  2. Gündem

AKOM İstanbul İçin Saat Verdi!

AKOM İstanbul İçin Saat Verdi!
AKOM
0

İstanbul’da yaşanan şiddetli yağışlarla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan önemli bir uyarı dikkat çekiyor. Saat 18.00’e işaret edilen açıklamada, İstanbullulara özellikle “trafik” konusunda dikkatli olmaları çağrısında bulunuldu.

AKOM’un açıklamasında, İstanbul’da perşembe gününden itibaren etkili olan yağışların bugün de devam edeceği vurgulandı. Sabah saatlerinden itibaren Avrupa yakası ve Boğaz çevresinde zaman zaman şiddetlenen yağışların, akşam saatlerinde Anadolu yakası ve Boğaz çevresinde daha da yoğunlaşmasının beklendiği belirtildi.

Bu uyarı, yağışların neden olduğu olumsuz hava koşullarının trafiği olumsuz etkileyebileceğini göz önüne alarak yapıldı. İstanbul’da yaşayanlar, trafikte daha dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı. Yağışlar nedeniyle oluşabilecek su baskınları, ulaşım sorunları ve diğer olumsuz etkilerle başa çıkabilmek için gerekli önlemlerin alınması konusunda vatandaşlar bir kez daha uyarıldı.

AKOM İstanbul

AKOM: “Dikkatli Olunmalı”

İstanbul’da yaşanan şiddetli yağışlar nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan açıklamada, aşırı yağışların potansiyel etkilerine karşı önlemler alınması gerektiği vurgulandı. Bu önlemler, sel, dere taşkını, su baskını, heyelan, istinat duvarı çökmesi, göllenme, mahsur kalma, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzlukların önlenmesine yönelik olarak tavsiye edildi.

Açıklamada ayrıca İstanbul sakinlerine, zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmamaları ve olumsuz hava koşullarına karşı dikkatli olmaları çağrısında bulunuldu. Bu öneriler, şiddetli yağışların neden olabileceği acil durumlarla başa çıkabilme ve güvenliği sağlama amacıyla yapıldı.

İphone 15 Serisi Helikopterle Getirildi

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir