1. Anasayfa
  2. Gündem

Amasya’da Yolcu Otobüsü Devrildi! Çok Sayıda Ölü Var!

Amasya’da Yolcu Otobüsü Devrildi! Çok Sayıda Ölü Var!
yolcu otobüsü
0

Amasya’nın Merzifon ilçesinde meydana gelen yolcu otobüsü kazası sonucu ilk belirlemelere göre 6 kişi yaşamını yitirirken, 35 kişi yaralandı. Kazanın, saat 07.00 sularında Merzifon-Çorum kara yolunun 5. kilometresinde, Çayırözü köyü mevkisinde meydana geldiği bildirildi.

Kazada, İzmir’den Tokat’ın Erbaa ilçesine gitmekte olan Erova Seyahat’e ait 60 ER 907 plakalı yolcu otobüsü, sürücüsünün aracın kontrolünü kaybetmesi sonucu devrildi. Bu trajik olayda kaybedilen hayatlar ve yaralanan kişilerin sayısının büyük bir üzüntü kaynağı olduğu belirtiliyor. Kazaya ilişkin resmi inceleme ve soruşturmanın devam ettiği aktarıldı. Bu tür kazalar, trafik güvenliği önlemlerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatıyor.

yolcu otobüsü 7 ölü

“Onun Sayesinde Otobüsten Çıkabildik”

Onur Demirtaş adındaki bir vatandaş, Ankara’dan bir otobüse binerek yolculuk yapmaya karar verdiği bir gün, şans eseri bir kaza anına tanık oldu. Otobüsün kalkışı geciktiği için Onur’un yolculuk deneyimi zaten sıkıntılıydı. Ancak, her şey bir anda değişti.

Kaza, tamamen beklenmedik bir şekilde gerçekleşti. Otobüsün içinde bulunan yolcular, bir anlık bir çarpma ve camın patlamasıyla irkilerek kendilerini kaosun ortasında buldular. Onur, bu anları şu sözlerle anlatıyor: “Otobüse Ankara’dan binmiştim. Otobüs geç gelmişti. Kaza bir anda oldu. Dışarıdan birisi camı patlattı. Onun sayesinde otobüsten çıktık.”

Kazanın nasıl olduğunu tam olarak anlamadan, dışarıdan gelen kişi tarafından patlatılan camın, yolcuların hayatını kurtardığına şahitlik ettiler. Bu ani olayın ardından, otobüs içindeki yolcular hızla tahliye edildi ve kaza yerinden uzaklaştılar.

AKOM İstanbul İçin Saat Verdi!

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir