1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Android Kullanıcılarına Müjde!

Android Kullanıcılarına Müjde!
Android Kullanıcılarına Müjde!
0

Sunbird isimli uygulama tarafından iMessage’la ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı. Aktarılan bilgilere göre Apple’ın sevilen mesajlaşma uygulaması iMessage’ı tüm özellikleriyle birlikte Android’e getirecek.

thumbnail
Önerilen Yazı
Yeni Yılda Marketlerin Plastik Poşetler İçin İstedikleri Fiyat Belli Oldu

Uygulama, kapalı beta sürümünde olmasından dolayı henüz herkes tarafından kullanılamıyor. Ek olarak WhatsApp ve Facebook Messenger gibi diğer mesajlaşma uygulamaları için de destek sunacağı ifade edildi.

iMessage uygulaması, yalnızca iPhone kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Apple şirketinin en iyi uygulamalarından biri olarak nitelendiriliyor.

Söz konusu uygulama uçtan uca şifrelemeye de sahip. Ayrıca birçok kez taklit edilmeye çalışıldığını da belirtmek isteriz.

iMessage barındırdığı özelliklerle mesajlaşma deneyimini bir üst seviyeye çıkarıyor. Uygulamanın yalnızca iPhone’larda bulunması da Apple’a büyük bir avantaj sağlıyor.

ABD’li teknoloji devi Google da bu yüzden, üçüncü parti bir uygulamaya gerek kalmadan iPhone ve Android arasındaki mesajlaşmayı iMessage’a benzetecek olan RCS’in Apple tarafından desteklenmesini istiyor.

Tüm bunlar yaşanırken iMessage’ın Android işletim sistemine sahip telefonlardan kullanılmasını sağlayacak uygulamalar geliştirilmeye devam ediyor. Şimdi ortaya çıkan bir uygulama da bunu yapabileceğini iddia ediyor.

Aktarılan bilgilere göre Sunbird isimli uygulama, tüm iMessage özelliklerini Android’e getireceğini iddia etti. Uygulama, uçtan uca şifreleme, tam kalite fotoğraflar, grup sohbetleri, reaksiyonlar ve diğer tüm iMessage özelliklerini Android’e getireceğini söylüyor.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir