1. Anasayfa
  2. Gündem

Ankara’da Doğalgaz Patlaması! 1 Kişi Yaşamını Yitirdi

Ankara’da Doğalgaz Patlaması! 1 Kişi Yaşamını Yitirdi
Doğalgaz patlaması ankara
0

Olay, sabah saatlerinde, Ankara’nın Küçük Kayaş Mahallesi’nde bulunan 1856/1’inci Sokak üzerinde yer alan 6 katlı Mehmet Han Apartmanı’nda meydana geldi. Binanın giriş katındaki dairede, ilk tahminlere göre doğalgaz sızıntısına bağlı bir patlama gerçekleşti. Bu şiddetli patlama sonucunda yangın başladı ve binada ciddi tahribatlar meydana geldi.

Patlamanın meydana geldiği bina ve çevresindeki alanlarda, yangın söndürme ekipleri ve kurtarma ekipleri hızla müdahalede bulundular. Yangınla mücadele çalışmaları ve enkaz altında mahsur kalan herhangi bir kişinin kurtarılması için ekiplerin yoğun çabaları sürüyor.

Doğalgaz patlaması

Ankara Valiliği Açıklama Yaptı

Ankara Valiliği, son dakika açıklamasında, Mamak Küçük Kayaş Mahallesi’nde bulunan 6 katlı bir binanın giriş katında meydana gelen patlamayla ilgili bilgi verdi. İlk incelemelere göre, patlamanın doğalgaz kaynaklı olduğu belirlendi ve sonucunda bir vatandaşın hayatını kaybettiği bildirildi.

Bu acı olay, bölgedeki bir binanın giriş katında yaşanan patlama sonucu meydana geldi. Ankara Valiliği, patlamaya dair bu üzücü haberi kamuoyuyla paylaşırken, olayın detaylı incelemelerinin sürdüğünü ve gerekli önlemlerin alındığını da vurguladı.

Ocak Açık Unutulmuş

Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş. tarafından yapılan açıklamada, patlamanın nedenini açıklığa kavuşturan önemli bilgilere yer verildi. Söz konusu dairedeki patlamanın, ocakta unutulan ocağın açık bırakılmasından kaynaklandığı açıkça ifade edildi.

Bu olayın üzerine, ilgili dairenin doğal gaz abonelik sözleşmesinin 2012 yılında bina yönetimi adına yapıldığı ve projenin bu daireyi kapıcı dairesi olarak tanımladığı belirtiliyor. Daha da önemlisi, bu dairenin projelendirilirken yalnızca pişirme amaçlı bir cihaz olan ocak için tasarlandığına dikkat çekiliyor.

Goldman Sachs, “Türkiye Oyuna Dahil Oluyor”

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir