1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Apple “Genişletilmiş Gerçeklik” Gözlüğünü Erteledi

Apple “Genişletilmiş Gerçeklik” Gözlüğünü Erteledi
Apple "Genişletilmiş Gerçeklik" Gözlüğünü Erteledi
0

Apple’ın üzerinde çalıştığı genişletilmiş gerçeklik gözlüğünün piyasaya sürülmesi olası bir gecikmeye uğrayacak. Güvenilir bir kaynaktan alınan bilgilere göre tedarik sorunları, ürünün 2023’ün ikinci yarısında piyasaya sunulmasına sebep oluyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Volkswagen Passat Sedan, Türkiye’de Satıştan Kaldırıldı!

ABD merkezli teknoloji devi Apple, son dönemlerde yepyeni bir ürün ortaya koymaya hazırlanıyor. Bu ürün, yıllardır konuşuluyor fakat bir türlü görülemiyor.

Apple’ın yeni ürünü ile ilgili önemli bir durum mevcut. Deneyimli bir Apple analisti olan Ming-Chi Kuo, genişletilmiş gerçeklik gözlüğünün geleceği hakkında bir açıklama yaptı. Görünüşe göre, bu ürün bir süreliğine gecikecek. Peki, neden?

Ming-Chi Kuo’nun raporuna göre Apple, genişletilmiş gerçeklik gözlüğünün üretiminin 2023’ün başına kadar gecikmesine neden olan tedarik sorunlarını yaşıyor.

Daha önce Ocak 2023‘te lansmanı planlanan ürün, gelen son gelişmelerle birlikte yılın ikinci yarısına kadar ertelenmiş durumda.

Sanal ve artırılmış gerçeklik sektörü paydaşları, Apple’ın yeni ürününün devrim yaratacağı ve pek çok kişiyi etkileyeceği ümidiyle bekliyor. Fakat bu gözlük, Apple’ın en pahalı ürünleri arasında yer alıyor ve herkesin ulaşabileceği bir ürün olmayacak.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir