1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Apple Music’e Yeni Bir Özellik Geliyor!

Apple Music’e Yeni Bir Özellik Geliyor!
Apple Music'e Yeni Bir Özellik Geliyor!
0

Apple, Apple Music müzik servisine kullanıcıların keyifle kullanacağı bir özelliğin ekleneceğini açıkladı. Apple Music Sing olarak adlandırılan bu yeni özellik, kullanıcılarına şarkıların ses seviyesinin ayarlanmasını sağlayarak karaoke deneyimi yaşatacak. Böylelikle uygulamada birlikte düet yapma imkânı da sunulacak.

thumbnail
Önerilen Yazı
Assassin’s Creed Valhalla, Steam’de Satışa Sunuldu

Apple Music’in kullanıcılarının yıllık özetini içeren ‘Replay’ özelliği yayınlanmasının ardından, şimdi de yepyeni bir özelliğin geleceği açıklandı. Apple’ın resmi internet sitesinden yaptığı duyuruda, bu özelliğin ‘Apple Music Sing’ olarak adlandırıldığı ve hoş bir yenilik getireceği ifade edildi.

Apple açıklamalarına göre, Apple Music Sing şarkı sözlerini çeşitli biçimlerde gösterecek ve kullanıcıların uygulamada karaoke gibi farklı deneyimler yaşamalarını sağlayacak. Bu özellik; iPhone, iPad ve Apple TV 4K cihazlarında kullanılabilecek ve aralık ayı sonunda tüm dünyadaki Apple Music abonelerine sunulacak. Şimdi Apple Music Sing’i daha yakından inceleyelim.

Yeni özellik, şarkı sözlerinin ekranda gösterilmesinden çok daha fazlasını sunacak. Apple’ın açıklamalarına göre kullanıcılar şarkıların ses seviyelerini de değiştirebilecek. Böylece şarkıcılarla birlikte şarkıları söylemek, seslerini kısarak onların yerine geçmek gibi şeyler mümkün olacak.

Uygulama, dans etmeyi kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış animasyonlu gerçek zamanlı şarkı sözleri de içerecek. Ayrıca söylenebilen kısımlar aynı anda kullanıcıların takip etmesini sağlamak için ana vokallerden bağımsız olarak gösterilecek.

Bu şekilde de kullanıcıların back vokal yapabilmesi kolaylaştırılmış olacak. ‘Düet görünümü‘ ile birlikte ise ekran bölünerek birden çok şarkıcıya sahip şarkılarda sanatçılarla birlikte düet yapabilme imkanı sağlanacak.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir