1. Anasayfa
  2. Gündem

Armut Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?

Armut Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?
Armut Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli
0

Armut vücut tipine sahip olan kadınlar kıyafet seçerken zorluk yaşayabilir. Basen bölgesi omuzlardan daha geniş olduğu için kombin yaparken sıklıkla hata yapabilirler.

thumbnail
Önerilen Yazı
Bol Paça Pantolon Nasıl Kombinlenir?

Birçok sanatçının sahip olduğu armut vücut tipi için en uygun giyinme şekli dikkatleri üst tarafa çekmektir. Üst kısma oturan bluzler, hırkalar yada gömlekler armut tipi için uygun parçalardandır.

Vücudunuzun gözüken en ince yeri boynunuzdur. Boyun bölgesine dikkat çekmek için yakası işli olan gömlekleri tercih edebilirsiniz. Gösterişli yakalar basenlerin geniş havasını yok edecektir.

Üst kısma kat kat şeklinde detaylar barındıran kıyafetler tercih edin. İçinize basic bir tişört onun üzerine bir yelek ve yeleğin üzerine trençkot giyebilirsiniz. Alt kısımdaki dikkat çekici bölgeyi üst kısma kaydırmaya çalışın. Armut vücut tipine sahipseniz evaze elbiselerden yardım almalısınız. Evaze tipi elbiseler üst kısmı vurgular ve alt tarafı daha sakin gösterir.

Etek tercihinde kloş etekleri kullanın. Kalem etek ve streç etekler size uygun değildir. Bu etekler basenlerinizi daha çok ortaya çıkarır. Amacınız basenleri üst kısımla uyumlu olacak şekilde saklamaktır.

Pantolon tercihinde üst kısmı çok bol olan pantolonları tercih etmeyin. Pantolonları olabildiğince dar ve esnek kumaşlı modellerden tercih edin. Bunun yanında koyu renk kıyafetler giymeniz armut vücut tipini daha dengeli gösterecektir. Açık renk kıyafetler ölçülerinizi ortaya döktüğü için dengesiz bir görüntü yaratabilir.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir