1. Anasayfa
  2. Gündem

Atatürk’e Hakaretten Tutuklanan Şahıs: Atatürk Olduğunu Bilmiyordum

Atatürk’e Hakaretten Tutuklanan Şahıs: Atatürk Olduğunu Bilmiyordum
Atatürk Olduğunu Bilmiyordum
0

Üsküdar’da bir lise öğrencisi olan A.E.S., Gazi Mustafa Kemal Atatürk fotoğrafına yönelik yapmış olduğu hareketler nedeniyle tepki ve infial uyandırmış ve sonrasında tutuklanmıştı. Bu olayın ardından, öğrencinin ifadesi ortaya çıktı ve olayın ayrıntılarına dair bilgi verildi.

Olay, lise öğrencisi A.E.S.’nin okul kitabından koparıp aldığı Atatürk fotoğrafına hakarette bulunmasıyla gerçekleşti.

Arkadaşları tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedilen bu talihsiz anlar, sosyal medyada hızla paylaşıldı ve kamuoyunda büyük bir tepki yarattı.

Atatürk'e Hakaret Eden Zanlının İfadesi Ortaya Çıktı
Atatürk’e Hakaret Eden Zanlının İfadesi Ortaya Çıktı

Atatürk’e Hakaret Eden Zanlının İfadesi Ortaya Çıktı

17 yaşındaki lise öğrencisi A.E.S., hakimlikte verdiği ifadesinde olayın detaylarını açıkladı. İfadesinde, olayın arkadaşlarıyla oyun oynarken meydana geldiğini belirtti ve şunları söyledi: “Bahse konu videoda görüleceği üzere biz tamamen oyun oynuyorduk.

Oyun içeriğini anlatacak olursak kağıtlar ve fotoğraflar görünmeyecek şekilde dizilir. Her birimiz sırayla bir fotoğrafı seçeriz. Muhtelif hareketler yaparız.

Bu hareketleri yaptığım esnada fotoğrafın Mustafa Kemal Atatürk olduğunun farkında değildim. Oynadığımız bu oyunda diğer arkadaşlarımın da farklı fotoğraflarla videoları var. Bu da bana denk geldi. Tekrar pişmanım. Yaptığımın ne kadar ayıp olduğunun farkındayım.”

A.E.S.’nin ifadesi, olayın iç yüzünü ve arkasındaki nedenleri anlama çabalarına ışık tutuyor. Genç öğrencinin pişmanlığını ifade etmesi ve bilinçli bir hakaret niyeti taşımadığını söylemesi, olayın nedenini daha iyi anlama çabalarını destekliyor.

Ancak, Atatürk’e yönelik saygısızlık ve hakaret, Türk toplumunda büyük bir hassasiyetle karşılandığı için olayın yargı süreci merakla bekleniyor.

Filenin Sultanları Brezilya’yı da Yenmeyi Başardı!

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir