1. Anasayfa
  2. Gündem

Ayşenur Arslan Gözaltına Alındı!

Ayşenur Arslan Gözaltına Alındı!
Ayşenur Arslan
0

Gazeteci Ayşenur Arslan, Ankara’daki terör saldırısı girişimiyle ilgili sözlerine tepki çekmişti. Bu konuyla ilgili olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan bir soruşturma bulunuyordu. Soruşturma kapsamında, Ayşenur Arslan gözaltına alındı.

Söz konusu terör saldırısı girişimi, ülke genelinde büyük bir endişeye neden olmuş ve kamuoyunda geniş yankı uyandırmıştı. Gazeteci Ayşenur Arslan’ın sözleri ise bu olayla ilgili olarak yapılan soruşturmanın bir parçası olarak ele alındı. Soruşturmanın detayları ve gelişmeleri kamuoyu tarafından yakından takip ediliyor.

ayşenur arslan gözaltı

Terör Örgütü Propagandası Yapmaktan Gözaltına Alındı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 2 Ekim tarihinde Halk TV’de yayınlanan bir programda Ayşenur Arslan’ın 1 Ekim tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü önünde gerçekleşen bölücü terör örgütü PKK tarafından düzenlenen saldırıya ilişkin ifadeleri nedeniyle “Terör örgütü propagandası yapma” ve “Suçu ve suçluyu övme” suçlarına yönelik soruşturma başlattığını duyurdu.

RTÜK İnceleme Başlattı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Ankara’da meydana gelen terör saldırısına ilişkin bir televizyon programında dile getirilen sözlerle ilgili olarak Halk TV ve Ayşenur Arslan hakkında bir inceleme başlatıldığını duyurdu.

RTÜK Başkanı Şahin, sosyal medya platformu üzerinden yaptığı açıklamada, “Bu ahlaksız terör sempatizanı düşünce yapısına ve ekranlarda yer alan bu türlü yorumlara katlanmak mümkün değildir. Kahraman polislerimizin hızlı tepkisi ve erken müdahalesi sayesinde muhtemel bir trajedinin önlendiği bu olayı sanki üzülen bir sapkın zihniyete karşı, milletimiz gibi biz de karşıyız. Bu rahatsız edici ifadelerin ortaya çıktığı Halk TV ve ilgili kişi hakkında gereken inceleme hemen başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla bildirilir” şeklinde paylaşımını sürdürdü.

Andrey Molchanov Milyar Dolarlık Yatıyla Fethiye’de

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir