1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Yumaklı, “66 Bin 924 İş Yerine Ceza Kesildi”

Bakan Yumaklı, “66 Bin 924 İş Yerine Ceza Kesildi”
Yumaklı
0

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 2009 yılında hayata geçirilen ‘Alo 174 Gıda Hattı’na yönelik önemli bilgileri kamuoyuyla paylaştı. Bakan Yumaklı, bu hatta bugüne kadar toplamda 2 milyon 962 bin 707 başvuru yapıldığını açıkladı. Bu, gıda güvenliği ve denetimi konusundaki hassasiyetin ve bilincin ne denli yüksek olduğunun bir göstergesi olarak dikkat çekiyor.

Yapılan başvuruların içeriği üzerine konuşan Bakan Yumaklı, bu başvurulardan 987 bin 126’sının ihbar ve şikayet niteliği taşıdığını ve bu nedenle titizlikle kayıt altına alındığını ifade etti. Gıda güvenliği ve denetimi açısından ihbarlar ve şikayetler, denetim süreçlerinin daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlar.

Ayrıca, Bakan Yumaklı, bu başvurulardan 66 bin 924’ünün cezai işlem gerektiren ihlallere işaret ettiğini ve bu ihlallerin tespit edilmesi sonucu cezai işlemlerin uygulandığını da belirtti. Bu da, gıda güvenliği ve denetiminin ciddiyetinin ve etkinliğinin altını çiziyor.

bakan yumaklı

İşitme Engellilere İşaret Diliyle Hizmet Veriliyor

Tarım ve Orman Bakanı, çağrı merkezi aracılığıyla alınan ihbar ve şikayetlerin, modern teknolojinin sunduğu web tabanlı yazılımlar sayesinde içeriğine göre Bakanlığın ilgili birimlerine aktarıldığını önemle vurguladı. Bu sayede, vatandaşların gıda ile ilgili endişe ve talepleri daha hızlı ve etkin bir şekilde değerlendiriyor.

Bakan, vatandaşlara, gıda ile ilgili şikayet ve başvurularını sadece Alo 174 Gıda Hattı’yla sınırlı tutmayıp, aynı zamanda WhatsApp İhbar Hattı (0501 174 01 74) ve online canlı destek merkezi olan ‘http://www.alo174.gov.tr/’ internet adresi üzerinden de iletebileceklerini hatırlattı. Bu, vatandaşların kolay ve çeşitli yöntemlerle iletişime geçebilmelerini sağlayarak, gıda güvenliği ve denetimi konusunda daha geniş bir katılımın önünü açmaktadır.

Icardi Bu Maçı da Boş Geçmedi!

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir