1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Bazı iPhone 14 Pro’ların Ekranında Önemli Bir Sorun Ortaya Çıktı

Bazı iPhone 14 Pro’ların Ekranında Önemli Bir Sorun Ortaya Çıktı
Bazı iPhone 14 Pro'ların Ekranında Önemli Bir Sorun Ortaya Çıktı
0

iPhone 14 Pro kullanıcıları, çok kısa bir süre sonra rahatsız edici bir sorunla karşılaşmaya başladılar. Cihaz açıldıktan sonra ekranda beliren yeşil çizgiler, kullanıcıların dikkatini çekmeye başladı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Tesla, Şimdi de Çalışanlarını Kovuyor!

Apple, iPhone 14 serisi ile birlikte başarısını sürdürürken, bu kez kullanıcılarını rahatsız eden bir hatayla gündeme geldi. Reddit ve Apple destek forumunda, pek çok iPhone 14 Pro kullanıcısı telefonun ekranını açarken yeşil çizgiler oluştuğunu açıkladı.

Bununla birlikte, bu hatanın ne olduğu ve nereden kaynaklandığı hakkında bilgi sahibi olmak için Apple’ın resmi bir açıklama yapması gerekiyor. Kullanıcılar, Apple’ın bu soruna çözüm bulmasını ve bu hatanın artık baş göstermemesi için daha iyi bir müşteri desteği sunmasını bekliyor.

Kullanıcılar arasında, bu sorunun iOS 16.2 güncellemesinden sonra ortaya çıktığı veya daha önce iOS 16’nın ilk sürümünden itibaren var olduğu konusunda farklı görüşler paylaşıldı. Bazı kullanıcılar, sorunun iOS 16’nın ilk sürümünden bu yana yaşandığını iddia ederken, diğerleri bu sorunun iOS 16.2 güncellemesinden sonra ortaya çıktığını vurguluyor.

Bir kullanıcının iletmesi ile birlikte, sorun her 25 ekran açma işleminde 2 – 5 kez meydana geliyordu. Yeşil çizgilerin görünme süresi bir saniyeden kısa olsa da, çok sayıda kullanıcıyı rahatsız etmeye yetiyordu.

Apple ile iletişim kuran kullanıcılar, konuyla ilgili resmi bir yanıt aldılar. Bir Apple destek görevlisinin verdiği bilgiye göre sorun, donanımsal arızadan öte cihaz sürücüleriyle alakalı yazılımsal bir sorun olarak görülmekteydi. Görevli ayrıca sorunun farkında olduklarını ve yakın zamanda düzeltilmesini beklediklerini de paylaştı.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir