1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Binance CEO’su ve FTX’in Kurucusu Arasında Kavga Çıktı

Binance CEO’su ve FTX’in Kurucusu Arasında Kavga Çıktı
Binance CEO'su ve FTX'in Kurucusu Arasında Kavga Çıktı
0

Binance CEO’su Changpeng Zhao CZ, Kevin O’Leary’nin FTX borsası hakkındaki açıklamalarını içeren bir videosunu Twitter’da paylaştı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Riot Games Oyunları Büyük Avantajlarla Xbox Game Pass’e Geliyor

CZ, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ın (SBF) desteğini eleştirirken, SBF’yi dolandırıcı olarak adlandırdı. Ancak bu olaylara yanıt olarak, SBF’den Binance CEO’suna yanıt gecikmedi. Kripto para piyasaları son haftalarda FTX skandalıyla çalkalanmaktaydı.

FTX, yaşadığı likidite krizi nedeniyle iflas etmişti. Buna bağlı olarak, CEO Sam Bankman-Fried da görevini bırakmıştı. Dünyanın en büyük borsası Binance de, FTX’i satın almayı düşünse de, sonradan bu karardan vazgeçti.

FTX ile ilgili sohbetler hız kesmeden devam ederken, bugün Twitter’da Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) ile eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF) arasında küçük bir tartışma yaşandı. Gelin yaşananlara birlikte bir göz atalım.

CZ, Twitter üzerinden Kanadalı ünlü iş insanı Kevin O’ Leary ile ilgili bir gönderi paylaştı. Bu gönderide, O’Leary’nin bir programda söylediği ifadeleri eleştirerek sert bir tepki verdi.

O’Leary, bu programda FTX’te yaklaşık 15 milyon dolar kaybettiğini söylerken eski FTX CEO’suna destek veren ifadeler kullandı. Ayrıca, SBF’nin FTX’in likiditesini korumak için Binance’in sattığı hisseleri geri almaya çalıştığını söyledi ve bu ifadeleriyle FTX’in çöküşünden Binance’i sorumlu tuttu.

Doğal olarak bu açıklamalar CZ’yi çok sinirlendirdi. Binance CEO’su paylaştığı tweette, “Öyle görünüyor ki 15 milyon dolar, yalnızca Kevin O’Leary’nin kripto hakkındaki düşüncelerini değiştirmemiş ve aynı zamanda bir dolandırıcıyla işbirliği yapmasını da sağlamış. Gerçekten Sam Bankman- Fried’ı mı savunuyor?” ifadelerini kullanarak O’Leary’ye sert bir yanıt verdi ve eski FTX CEO’sunu dolandırıcı olarak nitelendirdi.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir