1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Binance CEO’sundan Bitcoin açıklaması geldi

Bitcoin haftanın ilk gününde 16.000 doların altına düştü.

Binance CEO’sundan Bitcoin açıklaması geldi
Binance
0

Lider kripto para birimi Bitcoin pazar günü 16.000 doların altına düştü. En değerli altcoin olarak nitelendirilen Ethereum ise günlük %7‘nin üzerinde kayıp yaşadı. ETH şu anda 1.115 dolar civarında işlem görüyor. Kripto endüstrisini FTX borsasının çküşünden büyük ölçüde etkilendi. En popüler kripto para borsalarından biri olan Binance CEO’su CZ “Bitcoin ölmedi. Biz hala buradayız” açıklamasında bulundu.

thumbnail
Önerilen Yazı
Microsoft, Türkiye’deki Oyuncuların Birbirine Oyun ‘Hediye Etmesini’ Yasakladı

Geçtiğimiz haftalarda dünyanın en büyük 2. Kripto para borsası olan FTX, iflas bayrağını çekmişti. Borsanın çöküşüyle başlayan sarsıntı hala devam ediyor. Piyasa değeri açısından en değerli kripto para birimi olan Bitcoin sabah saatlerinde 16.000 doların altını gördü. Öğlen saatlerinde 16.100 doların üzerine çıksa da günlük düşüşü yüzde 3.4 oldu. Ethereum’da ise çok daha sert bir kayıp yaşandı.

ETH, 7.5‘lik düşüşle 1.115 dolara kadar geriledi. Geçtiğimiz haftalarda FTX borsasının dondurulan varlıklarının 600 milyon dolarlık kısmının platformdan çekildiği ortaya çıkmıştı. Daha sonra bahsi geçen varlıklara Bahamalar’daki yetkililer tarafından el konulduğu iddia edildi.

40.000 ETH Transfer Edildi

20 Kasım itibarıyla Ethereum’ların Ren Bitcoin’e (renBTC) çevrildiği görüldü. Ethereum satışları arttı. Dolayısıyla popüler token’ın düşüşü hızlandı. Satışları yapan cüzdana son 2 günde yaklaşık 40.000 Ethereum transfer edildi. Bugünkü değeriyle bu miktar 45.1 milyon dolara tekabül ediliyor.

Piyasa değeri açısından en değerli altcoin olan Ethereum’daki satışlar haftanın ilk gününde tüm piyasaya yayıldı. 21 Kasım’da sabah saatlerinde Binance Coin yüzde 4.9, Ripple yüzde 8.7, Cardano (ADA) yüzde 7.2, Dogecoin ise günlük yüzde 11.1’lik değer kaybı yaşadı.

Kripto pazarının toplam piyasa değeri son 1 gün içerisinde 37 milyar dolar gerileyerek 799 milyar dolara düştü. Böylece 12 günün ardından tekrar 800 milyar doların altı görüldü.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir