1. Anasayfa
  2. Gündem

Bir Rus Antalya’da Tam 80 Daire Satın Aldı!

Bir Rus Antalya’da Tam 80 Daire Satın Aldı!
Antalya'da rus 80 daire
0

Antalya’da, özellikle Alanya ve Konyaaltı ilçelerinde yabancılara satılan konutların, amaçlarına uygun olmayan şekillerde kullanıldığını belirten Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Yönetim Kurulu Üyesi ve Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Kavaloğlu, bu durumun otelcilik sektörüne büyük zarar verdiğini dile getirdi. Son dönemde yabancılara satılan gayrimenkul sayısının 108 bin adede ulaştığını açıklayan Kavaloğlu, bu listeye dahil olan bir kişinin 80 konut satın aldığını ve bu konutları kendi yurttaşlarına kiraya verdiğini ifade etti.

Kavaloğlu’nun bu açıklamaları, Antalya’daki turizm sektörünün karşılaştığı zorlukları ve yabancıya satılan konutların kullanımını ele alıyor. Özellikle konutların otelcilik faaliyetlerine dönüştürülmesi, yerel otellerin rekabetini zorlaştırabilir ve bu durum turizm endüstrisine zarar verebilir. Bu bağlamda, Türkiye’nin turizm sektörünün sürdürülebilirliği ve gelişimi için bu tür konuların yakından takip edilmesi ve çözüme kavuşturulması önem arz ediyor.

Antalya'da konut

“Kendi Vatandaşlarına Kiralıyorlar”

Antalya’da gayrimenkul satın alımında özellikle Rus, Alman ve Ukraynalı vatandaşların öne çıktığını belirten Kaan Kavaloğlu, bu durumu şu şekilde açıkladı: “Antalya’ya ev satın alanların millet sıralaması genellikle Rus, Alman ve Ukraynalılar şeklinde sıralanıyor. Yabancıların Antalya’ya gelip ev satın almaları turizmin farklı bir yönü olarak görülebilir ve bu dünya genelinde yaygın bir turizm şekli olarak bilinir. Ancak satılan 108 bin dairenin 108 bin farklı kişiye satılmadığını görüyoruz ve işte burada sorun başlıyor. Bu liste içinde 1 kişi, tam 80 adet ev almış. Ve bu aynı kişi, bu evleri kendi vatandaşlarına kiralamış durumda.”

Kavaloğlu’nun açıklamaları, Antalya’da yabancıların konut alımının ve kiralamanın karmaşıklığını ve buna bağlı olarak turizm sektöründeki dinamikleri ele alıyor. Bu tür konuların çözüme kavuşturulması, yerel otellerin ve turizm endüstrisinin sürdürülebilirliğini korumak adına önem taşıyor.

Deprem Sonrası Bilanço Ağırlaşıyor! Fas’ta Can Kaybı 2 Bin 500’ü Aştı…

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir