1. Anasayfa
  2. Gündem

Bu Saadet Zincirinde 300 Milyon TL Vurgun Yapıldığı İddia ediliyor!

Bu Saadet Zincirinde 300 Milyon TL Vurgun Yapıldığı İddia ediliyor!
Bu Saadet Zincirinde 300 Milyon TL Vurgun Yapıldığı İddia ediliyor!
0

Türkiye’de, 300 milyon TL vurgun yaptığı şüphesiyle soruşturma başlatılan kişiler hakkında haberler gelmeye devam ediyor. Samsun ve Konya’da iki kardeşin oluşturduğu ve içinde kamu bankaları çalışanı akrabalarının bulunduğu öne sürülen bir saadet zincirinin 300 milyon TL’lik vurgun yaptığı iddia edildi.

thumbnail
Önerilen Yazı
2023 Toyota C-HR’nin Konsept Tasarımı Ortaya Çıktı

Vurgun iddiası, Samsun Barosu’nda kayıtlı Avukat Berivan Yaralı’ya gönderilen yirmi beş mağdurun şikâyet dilekçeleri ile gündeme geldi. Avukat, aldığı şikâyet dilekçelerini Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi.

Savcı, şikayet dilekçeleri üzerine birleştirilmiş soruşturmaya başladı. Berivan Yaralı, avukat olarak, bu şüphelilerin yakalanması ve cezalandırılması için her türlü çabayı göstereceklerini söyledi.

Paylaşılan bilgilere göre, iki kardeş borsa oynamak üzere yurt dışı kaynaklarını kullandı. Bir kardeşinin yazılımcı olduğunu ve ABD’de borsa şirketlerine yazılım tasarlayıp kiraya verdiklerini öne sürüyorlardı. Böylece büyük paralar kazandıklarını iddia ediyorlardı.

Kardeşler, güven üzerine kurdurdukları sistem aracılığıyla birçok kişiyi dahil ettiler ve her ay katılımcılara %8 ile %10 arasında para ödemesi yükümlülüğünü üstlendiler.

Sistem 1,5 yıldan uzun bir süredir faaliyet gösteriyordu. Fakat bir süre sonra kardeşler talep üzerine katılımcıların kazancını arttırmak istediler. Ancak kısa sürede ortadan kayboldular. Mağdurların bildirdiğine göre ekim ayında kaybolan kardeşler, ‘bazı kişilerin’ desteğiyle saklanıyorlardı.

Avukat Yaralı belirtti ki, bu olayda iki kardeş, anne baba, eşleri ve eski iş arkadaşları başrolü oynuyor. Öne sürülen bir teoriye göre kardeşlerin annesi bir devlet bankasında yetkili bir memurdu ve sisteme birçok kişiyi dahil etmişti.

Babalarının ise lüks araçlarla sosyal medyada fotoğraflar paylaştığı, akrabaların yanı sıra birkaç galericinin de çeteye katıldığı iddia ediliyor.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir