1. Anasayfa
  2. Gündem

Cem Yılmaz’dan Erşan Kuneri Dizisi Hakkındaki İddialara Yanıt Geldi

Cem Yılmaz, Erşan Kuneri dizisi nedeniyle davalık oldu

Cem Yılmaz’dan Erşan Kuneri Dizisi Hakkındaki İddialara Yanıt Geldi
Cem Yılmaz'dan Erşan Kuneri Dizisi Hakkındaki İddialara Yanıt Geldi
0

Geçtiğimiz gün Cem Yılmaz’ın Erşan Kuneri dizi nedeniyle davalık olduğu bilgisini aktarmıştık. Bağımlılığa ve Sigaraya Hayır Derneği, söz konusu dizinin alkol ve sigaraya özendirdiğini iddia etmişti. Ardından ünlü komedyen hakkında şikayetçi oldular. Cem Yılmaz ise bahsi geçen iddialara sosyal medya platformu Twitter üzerinden yanıt verdi. Ülkemizin en başarılı komedyenlerinden biri olan Cem Yılmaz, 2022 yılının mayıs ayında Erşan Kuneri dizisiyle manşetlere taşındı. Dizi, en popüler film platformlarından biri olan Netflix’te yayınlandı. Bunun yanında Erşan Kuneri’nin ikinci sezonunun yolda olduğu açıklanmıştı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Elon Musk, Twitter’da uçtan uca şifrelenmiş bir DM sistemi istediğini söyledi

Şimdi ise Erşan Kuneri dizisiyle ilgili dikkat çekici bir gelişme yapandı. Bağımlılığa ve Sigaraya Hayır Derneği, Erşan Kuneri dizisi üzerinden Cem Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun nedeni aslında derneğin adından da anlaşılıyor. Bu olayın ardından Cem Yılmaz, dizi ve kendisi ile ilgili yapılan açıklamalara Twitter üzerinden yanıt verdi.

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bin dert var ama ben yine görevimi(!) yapayım. Bir dernek -25 yıldır yapıldığı gibi- beni, filmimi savcılığa şikayet etmiş! İddia da ben sigara kartellerinden para alıyormuşum ve filmlerde sigara içiyormuşum. Ey dernek, seni ciddiyete davet ediyorum! Ama sen bilirsin”

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusunda ise şu ifadeler kullanıldı:

“Şüphelinin (Cem Yılmaz), içerik platformunda yayınlanan Erşan Kuneri adlı dizisinde hemen hemen her sahnesinde alkol ve sigarayı özendirici eylemlerde bulunduğu açık olup, sigara ve alkol kartellerinden gizli anlaşmalarla menfaat temin ettiği düşünülmektedir.”

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir