1. Anasayfa
  2. Gündem

Elon Musk, Daha Önce Gerginlik Yaşadığı Dünyaca Ünlü Hacker’ı İşe Aldı

Elon Msk, dünyaca ünlü hacker George Hotz'u Twitter'da işe aldı.

Elon Musk, Daha Önce Gerginlik Yaşadığı Dünyaca Ünlü Hacker’ı İşe Aldı
Elon Musk, aha Önce Gerginlik Yaşadığı Dünyaca Ünlü Hacker’ı İşe Aldı
0

Ünlü iş adamı Elon Musk, geçmiş dönemlerde dünyaca ünlü hacker George Hotz ile gerginlik yaşamıştı. Aktarılan bilgilere göre Musk, Hotz’u Twitter’da işe aldı. Elde edilen bilgilere göre Hotz, kısa bir süre için Twitter’daki aramalardan sorumlu olacak. Bunun yanında bölümün geliştirilmesinde büyük bir rol üstlenecek.

thumbnail
Önerilen Yazı
WhatsApp’a yeni bir özellik daha geliyor!

Başarılı iş adamı Elon Musk, Twitter’ın başına geçtikten sonra herkesin bildiği üzere şirkette oldukça büyük değişikler yaşanmaya başlandı. Ünlü milyarder, şirketi satın alır almaz 7500 çalışanı kovarak şaşkınlık yarattı. Ek olarak personellere gönderdiği dikkat çekici e-posta da yüzlerce çalışanın istifa etmesine sebep oldu. Dün ise işten çıkarma sürecinin devam ettiği aktarıldı. Hatta platformun eski çalışanları, bu tür kararların Twitter’ın çöküşüne zemin hazırladığını iddia etti.

Elon Musk, almış olduğu kararlar neticesinde yoğun bir şekilde eleştirildi. Yaşanan son gelişmelere göre Musk, yanına farklı destekçileri çekmeye çalışıyor olabilir. Hotz, iOS jailbreak’leri geliştirmesiyle, PlayStation 3’e tersine mühendislik yapmasıyla adeta ün salmıştı. Dünya genelinde adından sıkça söz ettiren hacker, artık Twitter ekibinde görev alacak. Tüm bunların yanında Tesla otopilotuna benzer bir sürüş asistanını diğer tüm otomobillere getirmeyi amaçlayan Comma.ai’ın kurucusu olduğunu belirtmek isteriz.

Hotz ve Musk geçmiş dönemlerde bazı gerilimler yaşamıştı. Başarılı bilgisayar programcısı, 2015 senesindeki açıklamalarında Musk’ın onu Tesla’da işe almaya çalıştığını, fakat daha sonra şartları sürekli olarak değiştirdiğini belirtmişti. Bu olayın ardından Hotz, Comma.ai’ı kurmuştu. Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’da Commo.ai’ın sürüş sisteminin kendi otopilot sistemini geçmesinin oldukça zor olduğunu açıkladı.

Tüm bu yaşananlardan sonra Hotz ile Musk birlikte çalışma kararı aldı. TechCrunch’a göre bu ikilinin bir ekip olma kararının arkasında Hotz’un şu sıralarda fazladan zamanının olması yatıyor. Aktarılan bilgilere göre ünlü hacker’ın Comma.ai’daki bazı işleri şu an için bitmiş durumda. Ek olarak Hotz’un şimdi de Musk’a kendini tekrar kanıtlamak istediğini düşünenlerde var. Görünüşe göre Twitter’da kullancıları büyük sürprizler bekliyor. Karşımıza çıkacak özellikleri hep birlikte göreceğiz.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir