1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Elon Musk, Twitter’da “Genel Af” Çıkarıyor

Yapılan açıklamalara göre banlanmış tüm hesaplar geri gelecek.

Elon Musk, Twitter’da “Genel Af” Çıkarıyor
Elon Musk, Twitter'da "Genel Af" Çıkarıyor
0

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, dün önemli bir anket başlattı. Bu anket sonrası sosyal medya devi Twitter’da genel af çıkarılacağını açıkladı. Bu sayede daha önce platformdan banlanmış olan herkes, tek bir koşula oymak kaydı ile geri getirilecek. Bu haber pek çok kişiyi sevindirdi. Ünlü milyarder Elon Musk, 28 Ekim‘de Twitter’ı satın aldı. Başarılı iş adamı, daha önce platformdaki paylaşımları nedeniyle banlanan bazı grupları ve kullanıcıları geri getirmişti. Özellikle Donald Trump‘ın platforma geri gelmesi manşetlere taşındı. Musk’tan yeni bir hamle daha geldi.

thumbnail
Önerilen Yazı
2023 Yılında Uygulanacak Tüm Trafik Cezaları!

Deneyimli iş adamı Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter’da banlanan tüm hesapların geri gelip gelmemesi için bir anket düzenledi. 1 günlük sürenin ardından 3.1 milyon oy kullanıldı. Ankette %72,4 çoğunlukla ‘Evet’ sonucu çıktı. Musk’ın anketi ve sonucun ardından yaptığı paylaşım şu şekilde oldu:

Ünlü milyarderin anketinde geçen ifadeler şu şekilde:

“Twitter, yasayı çiğnememiş veya aşırı spam yapmamış olmaları şartıyla, askıya alınan hesaplara genel bir af çıkarmalı mı?”

Yukarıdaki tweet’in açıklaması ise şu şekilde:

“Halk konuştu. Af gelecek hafta başlıyor. Vox Populi, Vox Dei (Halkın sesi).”

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, daha önce bir konsey oluşturulmadan büyük kararlar alınmayacağını ifade etmişti.

Başarılı iş adamı Elon Musk, 28 Ekim tarihinde Twitter’ın sahibi olduktan kısa bir süre sonra önemli bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımda “Twitter, çok çeşitli bakış açılarına sahip bir içerik denetleme konseyi oluşturacak.” açıklamasında bulundu. Ayrıca bu konsey toplanmadan önemli içerik kararı veya hesabın eski durumuna döndürülmesi gibi eylemlerin gerçekleşmeyeceğine söz vermişti.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir