1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Elon Musk, Twitter’da uçtan uca şifrelenmiş bir DM sistemi istediğini söyledi

Elon Musk, güvenli bir mesajlaşma istediğini ifade etti.

Elon Musk, Twitter’da uçtan uca şifrelenmiş bir DM sistemi istediğini söyledi
Elon Musk, Twitter'da uçtan uca şifrelenmiş bir DM sistemi istediğini söyledi
0

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, “Başına silah dayasalar bile DM’lere ulaşamayacağı kadar” güvenli bir mesajlaşma sistemi istediğini ifade etti. Twitter’ın yeni sahibi Musk, 29 Kasım’da devreye sokacağına dair sinyaller verdiği Twitter Blue lansmanını bir kez daha ertelemiş gibi görünüyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Togg’un Avrupa’daki Operasyonlarından Sorumlu Olacak Kişi Belli Oldu

Twitter’ın mavi tik süreci adeta arap saçına döndü. Twitter Blue aboneliği ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Birkaç gün önce açıklama yapan iş insanı Elon Musk, doğrulama sisteminin bir kez daha ertelendiğini duyurdu. Twitter Blue, mavi tik prosedürünü ücretli hale getiriyordu. Hatta 29 kasım tarihinde lansman yapılacaktı.

Elon Musk, sosyal medya devi Twitter’da uçtan uca şifrelemeli bir mesajlaşma sistemi istediğini açık bir şekilde ifade etti. Ünlü milyarder konuşmada olan kişiler dışında mesajları kimsenin okuyamamasını istiyor.

Twitter mavi tik hizmetini henüz bir düzene oturtamadı. Şirket, platformu daha iyi bir yer haline getirmek için yoğun bir çaba sarf ediyor. Yabancı kaynaklardan edinilen bilgilere göre Musk, birkaç gün önce toplantı yaptı. Söz konusu toplantıda altı çizilen özelliklerden bir tanesi uçtan uca şifrelemeydi. The Verge tarafından paylaşılan habere göre Elon Musk, başına silah dayansa bile DM’lere ulaşamayacağı bir sistem istiyor. Bunun yanında sosyal medya platformuna yine uçtan uca şifrelenmiş sesli ve görüntülü arama özelliği de gelecek.

Ünlü milyarder Elon Musk, sosyal medya devi Twitter’ı satın aldıktan sonra doğrulanmış hesap sisteminden para kazanmak istemiş, bunun için de mavi tik isteyen kullanıcıların Twitter Blue abonesi olmalarını şart koşmuştu. Bu sayede kullanıcılar, aylık 8 dolar karşılığında doğrulanmış hesap sahibi olacaktı. Fakat uygulamanın daha ilk günlerinde beklenmedik sorunlar meydana geldi.

Taklitçi hesapların sayısı bir hayli arttı ve platformda adeta kaos oluştu. Durum böyle olunca da Elon Musk, Twitter Blue abonelik sistemini askıya aldı. Twitter’ın yeni sahibi Musk’ın son açıklamalarına baktığımızda, ücretli mavi tik döneminin ne zaman normale döneceğinin bilinmediğini görmekteyiz. Üstelik sistemin ne zaman yeniden aktif hale getirileceği de henüz netlik kazanmadı.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir