1. Anasayfa
  2. Gündem

Elon Musk, Twitter’daki 1,5 Milyar Hesabı Silecek!

Elon Musk, Twitter’daki 1,5 Milyar Hesabı Silecek!
Elon Musk, Twitter'daki 1,5 Milyar Hesabı Silecek!
0

Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın alıp radikal kararlar vermişti. Başarılı iş adamı, platform ile ilgili yeni kararını açıkladı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Riot Games Oyunları Büyük Avantajlarla Xbox Game Pass’e Geliyor

Aktarılan bilgilere göre yıllardır tweet atılmayan ve giriş bile yapılmayan hesaplar, silinecek. İlgili hesapların tüm verileri veritabanından silinecek. Bu karar, hesapların uzun süredir hiç aktivite göstermemeleri nedeniyle alınmıştı. Eğer siz de bu kapsamdan olmak istemiyorsanız ne yapmanız gerektiğini açıklıyoruz.

44 milyar dolar karşılığında Twitter’ı satın alan ve o günden beri radikal kararlar veren Elon Musk, giriş bile yapılmayan 1,5 milyar adet hesap için yakın zamanda bu hesapların verilerinin ve kullanıcı isimlerinin silinmesi kararını açıkladı.

Elon Musk, bu konuya ait detaylara girmedi. Yani ne kadar süre boyunca pasif kalmış olması gerektiği bilinmiyor ancak çıkarılabilecek önemli bir sonuç var: 1,5 milyar adet hesaba ait kullanıcı isimleri boşa çıkacak, böylece diğer kullanıcılar geçmişte kullanılan kullanıcı isimlerini alabilecekler.

Yukarıdaki tweet’in açıklaması:

Yakında 1,5 milyar hesabın isim alanını boşaltacağız. Yıllarca tweet atılmamış veya oturum açılmamış hesaplar, platformdan silinecek.

Twitter’ın yeni kararının ne zaman uygulanmaya başlanacağı henüz belirsiz. Ayrıca, silinmesi gereken hesaplar için aranan şartların da net olarak belirtilmemesi, gerçek kullanıcıların hesaplarının korunması için nasıl bir yol izleyeceklerini de ortaya koymuyor.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir