1. Anasayfa
  2. Gündem

Elon Musk, Twitter’ın İkinci İfşasını Yayınladı

Elon Musk, Twitter’ın İkinci İfşasını Yayınladı
Elon Musk, Twitter'ın İkinci İfşasını Yayınladı
0

Elon Musk, Twitter’ın eski belgelerini gazeteciler aracılığıyla paylaşarak, 28 Ekim’den bu yana Twitter’ın tek sahibi olduğunu göstermişti.

thumbnail
Önerilen Yazı
Riot Games Oyunları Büyük Avantajlarla Xbox Game Pass’e Geliyor

Geçtiğimiz hafta da bu belgeleri kamuyla paylaşmaya başladığından beri, Twitter’da her gün yüzlerce kullanıcının ‘gizli olarak yasaklandığı’ ortaya çıktı. Musk, bugün de ikinci ifşayı yayınlamayı başardı.

Bari Weiss tarafından öne sürülen ifşa dosyaları, bu hafta Twitter için özel bir ekip oluşturulduğunu gösterdi. Bu ekip, kara liste oluşturma, beğenilmeyen tweetlerin trendler arasında listelenmesini engelleme ve hatta hesapların ve trendlerin görünürlüğünü kısıtlamakla görevliydi. Tüm bu eylemler, kimseye haber vermeden gizlice gerçekleştiriliyor.

Twitter, Stratejik Müdahele Ekibi – Global Yükseltme Ekibi (SRT-GET) olarak adlandırılan bir ekip oluşturdu. Bu ekip, günde ortalama 200’den fazla vaka ile başa çıkıyordu.

Stanford Üniversitesi’ndeki Dr. Jay Bhattacharya, COVID sınırlamalarının çocuklara zarar verebileceğini savunuyordu. Ancak, fikirleri kabul edilmediğinden, tweet’leri “Trendler Kara Listesine” yerleştirildi ve trend olması engellendi.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir