1. Anasayfa
  2. Yaşam

Filenin Sultanları Brezilya’yı da Yenmeyi Başardı!

Filenin Sultanları Brezilya’yı da Yenmeyi Başardı!
Filenin Sultanları Brezilya'yı da Yenmeyi Başardı!
0

Japonya’nın ev sahipliğinde düzenlenen 2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri’nde, Türkiye’nin kadın voleybol milli takımı, “Filenin Sultanları,” büyük bir başarıya imza attı.

Bu önemli organizasyonda, Türk milli takımı, Brezilya ile karşı karşıya geldi ve bu müsabakadan galip ayrıldı. Sultanlar, rakip takımı 3-0 mağlup ederek sahadan üst üste 20. kez galip ayrıldı ve olimpiyat biletini almaya çok yaklaştı.

Türkiye’nin voleybol sahnesindeki başarılı performansı, uluslararası arenada da dikkat çekiyor. 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkını elde etmek için mücadele eden Sultanlar, üst üste aldıkları galibiyetlerle bu hedefe bir adım daha yaklaşıyorlar.

Hem teknik ekip hem de oyuncuların özverili çalışmaları, Türk voleybolunun uluslararası arenada saygın bir konumda olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Olimpiyat Biletine Az Kaldı
Olimpiyat Biletine Az Kaldı

Olimpiyat Biletine Az Kaldı

Türkiye’nin kadın voleybol milli takımı, “Filenin Sultanları,” 2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri’nde büyük bir başarıya imza atıyor.

Gruplarında üstün bir performans sergileyen Sultanlar, bu organizasyonda ilk 2 sırayı elde ederlerse, Fransa’da gerçekleştirilecek olan olimpiyat oyunlarına katılma hakkı kazanacaklar. Ancak, grup aşamasını ilk 2 sırada tamamlayamayan ülkeler için de umutlar tükenmeyecek.

Paris’te düzenlenecek olan olimpiyat şampiyonasına katılamayan ülkeler için bir başka fırsat da 2024 Milletler Ligi’nde yatıyor.

Milletler Ligi, uluslararası voleybol arenasında önemli bir turnuva olarak kabul ediliyor ve katılan ülkeler için prestij sahibi bir organizasyon olma özelliği taşıyor.

2024 Milletler Ligi’nde alınacak sonuçlara göre oluşacak sıralamalar, olimpiyat için kota hakkı kazanma fırsatı sunacak.

MEB: “Bursluluk Sınav Sonuçları Açıklandı”

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir