1. Anasayfa
  2. Gündem

FTX CEO’su 250 Milyon Dolar Kefaletle Serbest Bırakıldı

FTX CEO’su 250 Milyon Dolar Kefaletle Serbest Bırakıldı
FTX CEO'su 250 Milyon Dolar Kefaletle Serbest Bırakıldı
0

Sam Bankman-Fried, Bahamalar’da tutuklandıktan sonra ABD’ye iade edildi ve 250 milyon dolar kefaletle serbest bırakıldı. ABD, Bankman-Fried’in hareketlerini yakından takip edecek ve gerekli önlemleri alacak.

thumbnail
Önerilen Yazı
Tesla, Şimdi de Çalışanlarını Kovuyor!

Kripto para dünyasının lider gündem maddesi olan FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz haftalarda Bahamalar’da tutuklanan ve kısa bir süre önce ABD’ye iade edilen bildiğimiz “Kripto Kralı”, ABD’de yargılandığı davasında 250 milyon dolarlık kefalet bedeliyle serbest bırakıldı. Batık CEO, yakın zamanda 100 bin dolarının kaldığını söylemişti…

Sam Bankman-Fried’in kabul edilen kefalet talebi, diğerlerden oldukça farklı. Çok tanınan borsalarından bir tanesini batırmakla ünlü olan CEO, sıkı denetim altında tutulacak. Raporlara göre avukat, müvekkili ile ilgili sunduğu tüm şartları araştırmadan kabul etti. Peki, Sam Bankman-Fried, bundan sonra ne tür bir yaşam sürecek?

Sam Bankman-Fried, önümüzdeki süreçte Kaliforniya’da yaşamaya devam edecek. Pasaportunu yetkililere teslim eden CEO, bir elektronik kelepçe takmak zorunda kalacak. Yüz dolar ve üzerindeki tüm harcamalar için yetkililerden onay almak zorunda kalacak olan Sam Bankman-Fried, her hafta karakola giderek imza atacak.

Akıl sağlığının yerinde olduğunu kanıtlamak için bir rapor da almak zorunda kalacak olan CEO, depresyonla ilgili kullandığı reçeteli ilaçlarla ilgili olarak tedavi görecek.

ABD Federal Savcılığı, Batık Borsanın CEO’suna çok ciddi suçlamalarını yönetti. Bu suçlamalar arasında şüpheli dolandırıcılık, gizli anlaşmalar yapma ve menkul kıymet dolandırıcılığı için gizli anlaşmalar yapma gibi eylemler bulunuyor. Eğer Batık CEO tüm bu iddialardan suçlu bulunursa, kötü niyetli ve ciddi suçlar için kurallara göre 115 yıl hapis cezası alabilir.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir