1. Anasayfa
  2. Ekonomi

FTX’in Ardından BlockFi İflas Başvurusunda Bulundu

Kripto platformu BlockFi, ABD'de iflas başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

FTX’in Ardından BlockFi İflas Başvurusunda Bulundu
FTX'in Ardından BlockFi İflas Başvurusunda Bulundu
0

BlockFi, hem alım satım hem de kripto kredi hizmeti vermesiyle biliniyor. Ünlü şirket bugün ABD New Jersey Bölgesi İflas Mahkemesi’ne iflas başvurusunda bulunduğunu duyurdu. Şirketin iflas haberi FTX’in batışından 2 hafta sonra geldi. FTX krizi kripto para piyasasını derinden etkiledi. Sayısı borsa ve yatırımcı zor günler yaşadı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Uzun Elbise Nasıl Giyilir?

Aktarılan bilgilere göre şirketin elinde 256,9 milyon dolar bulunuyor. Bu miktarın tekrar yapılanma sürecindeki belli operasyonlar için için yeterli olacağı ifade ediliyor. Şirket, çalışan maaşlarının ve onlara sağlanan faydaların kesintiye uğramadan devam etmesini sağlamak istiyor. Masrafları minimum seviyeye düşürmek içinde bir planlarının olduğu belirtiliyor.

BlockFi’nin danışman şirketlerinden biri olan Berkeley Research Group’tan Mark Renzi konu hakkında açıklamalarda bulundu. Renzi, “BlockFi, tüm müşteriler ve paydaşlar için en iyi sonucu elde edecek şeffaf bir süreci sabırsızlıkla bekliyor” diye konuştu. Dünyanın en büyük 2. kripto para borsası olarak nitelendirilen FTX’in iflasınn ardından piyasada domino etkisi yaşandı.

Buda bireysel ve kurumsal yatırımcıları endişelendirdi. Kripto borsaları da bundan dolayı şeffaflık adımları atmaya başladı. Örnek verecek olursak; popüler borsalardan Binance, birkaç gün önce yatırımcıların güvenini kazanmak için ‘Rezerv Kanıtı’ sistemini yayınlamıştı.

Kripto para piyasası çalkantılı dönemler yaşamaya devam ederken borsalar güven kazanmak için adeta yarış içerisine girdi. Kripto para pazarı şu an 830 milyar dolar civarında mücadele ediyor. Bu rakam 2021 yılında 3 trilyon dolara yakındı. Yani son derece ciddi bir gerileme söz konusu.

Piyasa değeri açısından en değerli kripto para birimi olan Bitcoin, 16.000 dolar civarında işlem görüyor. Token’lardaki düşüş trendi hala devam ediyor. 2022 yılı beklenildiği gibi canlı geçmedi. 2023 senesinde bizleri nelerin beklediğini hep birlikte göreceğiz.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir