1. Anasayfa
  2. Ekonomi

FTX’in CEO’su, İflastan Sonra İlk Kez Konuştu

FTX'in CEO'su Sam Bankman-Fried, kötü bir ay geçirdiğini söyledi.

FTX’in CEO’su, İflastan Sonra İlk Kez Konuştu
FTX'in CEO'su, İflastan Sonra İlk Kez Konuştu
0

Kripto para piyasası son haftalarda iflas haberleriyle çalkalanıyor. Özellikle dünyanın en büyük 2. borsası olan FTX’in iflası piyasayı büyük ölçüde yaraladı.

thumbnail
Önerilen Yazı
PlayStation Plus Aralık Ayı Ücretsiz Oyunları Açıklandı

Dünyanın dört bir yanından binlerce yatırımcı büyük mağduriyet yaşadı. Bitcoin ve altcoinde ciddi düşüşler gözlemlendi. FTX CEO’sundan ise iflastan beri hiç haber alınamamıştı.

Ancak beklenmedik bir gelişme yaşandı. FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, New York Times’ın gerçekleştirdiği bir etkinliğe katıldı. Bu etkinlik son derece önemliydi.

FTX CEO’su, New York Times’ın gerçekleştirdiği DealBook Zirvesi‘ne video konferans yöntemiyle açıklamalarda bulundu. İflasın ardından ilk defa kendisini gösteren CEO, dikkat çekici itiraflar gerçekleştirdi.

Sam Bankman-Fried, “Kötü bir ay geçirdim ve neredeyse hiç param kalmadı.” ifadelerine yer verdi. Ayrıca 100.000 doların üzerinde borcu olduğunu söyledi. Sam Bankman-Fried, bundan birkaç ay önce 15 milyar dolarlık bir servete sahipti.

Borsanın iflas bayrağını çekmesinin ardından yatırımcılar zor dönemler geçirdi. FTX US üzerinden yatırım yapanlar paralarını geri alamadılar. Fakat CEO’ya göre bu durum değişecek.

Sam Bankman-Fried, borsayla ilgili tüm sorunların çözüldüğünü söyledi. Ek olarak FTX TR’de bu süreci çok iyi bir şekilde yönetti. Borsanın Türkiye şubesi elinden gelen hassasiyeti gösterdi ve aktarılan bilgilere göre kimsenin borsada parası kalmadı.

New York Times‘ın etkinliğinde hakkında açılabilecek dava ve cezai işlemlerle ilgili “Kimseyi dolandırmadım.” diyerek cevap verdi. Ayrıca borsanın batışına dair herhangi bir cezai yükümlülük hissetmediğini de dile getirdi.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir