1. Anasayfa
  2. Gündem

FTX’in CEO’su Sam Bankman Fried Resmen Tutuklandı!

FTX’in CEO’su Sam Bankman Fried Resmen Tutuklandı!
FTX'in CEO'su Sam Bankman Fried Resmen Tutuklandı!
0

Yakın zamanda iflas etmiş en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in CEO’su Sam Bankman Fried, Bahamalar’da tutuklandı. Çok ciddi iddialar içeren bir iddianamede suçlamalarla yüzleşmek üzere ABD’ye iade edilecek.

thumbnail
Önerilen Yazı
Terra Kurucu Ortağı Do Kwon’un Yeni Adresi Sırbistan

Kripto para yatırımcıları, önemli bir sarsıntı ile karşı karşıya kaldı. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan FTX’in iflası ile başlayan gelişmelere bir raporun gün yüzüne çıkması ile devam etti.

Bu gelişme, FTX ile ilgili diğer borsalar ve kripto şirketlerini de etkiledi. İflas eden kurumlardan bazıları belli oldu. Bu olaylar en çok yatırımcıları etkiledi, çünkü piyasalara güven sarsılırken, başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto para birimleri değer kaybetti.

‘Kripto Kralı’ olarak da bilinen FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, FTX’in iflasına ilişkin önemli bir sonuç sağlamak için Bahamalar’da tutuklandı. Bahamalar’daki yetkililer, ABD’nin çabalarıyla yapılan bir tutuklamanın ardından FTX’in çöküşü ve yaşananlarla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

ABD’deki yetkililerin tutuklama haberini duyurmalarının ardından, Federal Mahkeme Savcısı Damian Williams tarafından yapılan açıklamada, New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi (SDNY) tarafından hazırlanan bir iddianameye dayanılarak tutuklamanın gerçekleştiği bildirildi.

ABD’de bulunan bir savcılık, batık borsanın CEO’su Sam Bankman-Fried hakkındaki suçlamalarını açıkladı. Çok ciddi suçlamalar arasında dolandırıcılık ve menkul kıymet dolandırıcılığı için gizli anlaşmalar yapma yer alıyor.

Bu suçlamalar, ABD’ye iadesi istenen Sam Bankman-Fried hakkında ciddi sonuçları doğurabilecek gibi görünüyor ve eski CEO bundan sonra zor bir durumla mücadele edecek gibi görünüyor.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir