1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Geçtiğimi Haftalarda İflas Eden FTX CEO’su Yeni Bir İş Kurmayı Planlıyor

Geçtiğimi Haftalarda İflas Eden FTX CEO’su Yeni Bir İş Kurmayı Planlıyor
Geçtiğimi Haftalarda İflas Eden FTX CEO'su Yeni Bir İş Kurmayı Planlıyor
0

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), borçlu olduğu müşterilerin ödemelerini yapabilmek için yeni bir girişim yaratmanın yollarını arıyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Ay’a Dönüşün İlk Adımı Tamamlandı

Manipülatif oynaklık, kripto pazarında çok yaygın. Ayı piyasası olarak bilinen düşüş eğilimi, birçok farklı varlığı iddiaların merkezine yerleştirdi. Geçen ayki FTX krizi, kripto borsalarını uçurumun eşiğine getirdi ve kripto yatırımcılarını belirsiz bir piyasa durumuyla karşı karşıya bıraktı.

FTX’in iflas etmesiyle başlayan kripto dönemi, sağlam kripto kuruluşlarının ayakta kalmalarını mümkün kıldı ve bu süreçte SBF’den çok önemli bir hamle geldi. Eski FTX CEO’su, alacaklılarına ödeme yapabilmek için mücadeleye devam ediyor ve yeni bir girişim peşinde duruyor.

Son birkaç aydır medyanın gündeminde yer alan Sam Bankman-Fried (SBF), eski FTX CEO’su olarak, FTX borsasının iflas etmesiyle çok büyük tepkilere yol açmıştı. SBF, şu anda hukuksal süreçlerle mücadele etmektedir.

SBF, BBC’nin sorularını yanıtladığında borçları ödeme konusu masaya yatırıldı. SBF, yeni bir şirket kurarak borçları ödeyebilmeyi düşünüyor ve Bunu yapabilmek için her şeyimi verirdim diye konuşuyor.

Aynı zamanda SBF, nasıl yardım edebileceğini düşüneceğini ve bunu pratikte uygulayacağını belirterek, FTX kullanıcılarına karşı olan sorumluluğunun altını çizdi.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir