1. Anasayfa
  2. Gündem

Geçtiğimiz Haftalarda İflas Eden FTX Borsasının Dizisi Geliyor!

Amazon, FTX kripto para borsasının yaşadıklarını anlatan dizi için kolları sıvadı.

Geçtiğimiz Haftalarda İflas Eden FTX Borsasının Dizisi Geliyor!
Geçtiğimiz Haftalarda İflas Eden FTX Borsasının Dizisi Geliyor!
0

E-ticaret debi Amazon, geçtiğimiz haftalarda iflas bayrağını çeken FTX kripto para borsasının yaşadıklarını CEO Sam Bankman-Fried’i anlatacak bir dizi için çalışmalara başladı. Söz konusu yapımın AGBO tarafından geliştirileceği ve 8 bölümlük bir mini dizi olacağı açıklandı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Mercedes de Ücretli Abonelik Sistemini Getirdi!

FTX kripto para borsasının çöküşü, tüm piyasayı derinden etkiledi. Dev borsa, likidite krizi yaşadı. Geçtiğimiz haftalarda ise iflas ettiğini açıkladı. Dolayısıyla pek çok yatırımcı mağdur oldu. Bitcoin dahil pek çok altcoin de düşüşler meydana geldi.

FTX borsasının iflas etmesinin üzerinden daha 1 ay geçmeden önemli bir gelişme yaşandı. Aktarılan bilgilere göre Amazon, çöken borsaya ve bu süreçte önemli bir rol oynayan Sam Bankman-Fried‘e odaklanacak bir dizi için çalışmalara başladı. Bahsi geçen dizinin AGBO tarafından geliştirileceği ifade edildi.

Yapım, tamamen FTX skandalına odaklanacak ve 8 bölümden oluşacak. Hikayesi ise bir dizi gazetecinin olaylar hakkında ‘içeriden’ öğrendiği şeylere dayanacak.

Tüm bunların yanı sıra Hunters isimli popüler Amazon dizisinin yaratıcısı David Weil’ın da yapımcı ve yazar olarak FTX dizisinde yer alacağı bildiriliyor. Ek olarak Anthony Russo ve Joe Russo ile diziyi yönetmeleri için görüşüldüğü de iddia ediliyor.

Peki, dizinin çekimlerine ne zaman başlanıyor? Amazon’un dizinin çekimlerine 2023 yılının ilkbaharında başlamayı planladığını da belirtiliyor.

Amazon Stüdyoları’nın başındaki isim Jennifer Salke de diziyle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“David, Joe, Anthony ve AGBO ekibiyle olan ilişkimizi bu diziyle birlikte devam ettirebildiğimiz için çok heyecanlıyız. Bu çok yönlü hikâyeyi küresel Prime Video kitlemize ulaştırmak için daha iyi bir ortaklık düşünemiyorum”

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir