1. Anasayfa
  2. Gündem

Getir, Alman Rakibi Gorillas’ı Satın Aldı

Getir, Alman Rakibi Gorillas’ı Satın Aldı
Getir, Alman Rakibi Gorillas'ı Satın Aldı
0

Getir, yakın zamanda yaygın olarak konuşulan Gorillas’ı satın alma hamlesini gerçekleştirdi. Almanya merkezli hızlı teslimat şirketi Gorillas, tam 1,2 milyar dolara Getir’e satıldı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Diablo IV Çıkış Tarihi Açıklandı

Geçtiğimiz aylarda popülerliğini her geçen gün arttıran Getir, Almanya merkezli hızlı teslimat firması Gorillas’ı satın almaya karar vermişti. İddialara göre Getir, Gorillas’ı satmaya sıcak bakmıştı. Artık, beklenen teklifin gerçekleşmesi ile Getir, büyük rakiplerinden birini satın almış durumda.

Getir, Gorillas’ı satın almak için 1,2 milyar dolar ödeme yapmayı kabul etmiş görünüyor. Gorillas bundan sonra, Getir’in içerisinde çalışmalarını sürdürecek. Ayrıca, Gorillas’ın kurucuları arasında yer alan Türk girişimci Kağan Sümer’in de bu satın alma sonrası Gorillas’taki görevinden istifa etmesi bekleniyor.

Getir, kurulduğu 2015 yılında İstanbul dışında hizmet veremeyen küçük bir firma olarak başlamıştı. Ancak geçtiğimiz yıl Avrupa ve ABD pazarına açılmasıyla birlikte hızlı bir büyüme içerisine girmiş ve şu anda dünyanın en büyük market alışverişi platformlarından biri olarak karşımıza çıkmıştır.

Geçtiğimiz yıl Birleşik Krallık’taki rakibi Weezy’i satın alan Getir, birkaç ay önce de Alman rakibini satın alabileceği iddialarıyla gündeme gelmişti.

Getir, Gorillas’ı satın almak için 1,2 milyar dolar ödeme yapmayı kabul etti. Bu satın alma sonrasında, Gorillas Getir bünyesinde çalışmalarını sürdürecek.

İddiaların ortaya çıktığı andan itibaren, taraflar arasındaki görüşmelerin başladığı rapor edilmişti. İddialara göre, Getir bir miktar para ve şirket hissesi karşılığında Gorillas’ın sahibi olacaktı. Alman kaynaklara göre; Türk vatandaşının da aralarında bulunduğu Gorillas kurucuları, Getir’in teklifini önemsedi. Ve bugün geldiğimiz noktada, beklenileni gerçekleştirmiş oldu…

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir