1. Anasayfa
  2. Teknoloji

GTA’nın Yapımcısından Ağzınızı Açık Bırakacak İtiraf

GTA 2'nin yapımcısı Colin Macdonald, oyunun tarihi ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

GTA’nın Yapımcısından Ağzınızı Açık Bırakacak İtiraf
GTA’nın Yapımcısından Ağzınızı Açık Bırakacak İtiraf
0

1997 senesinde video oyun dünyası için yeni bir dönemin kapıları açıldı. Bu tarihlerde milyonlarca satan GTA serisinin ilk oyunu görücüye çıktı. Fakat o dönemlerde GTA’nın bugünlere gelebileceğini kimse tahmin ediyordu. Serinin her oyunu kullanıcıları etkilemeyi başardı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Steam, Türkiye’de En Çok Satılan Oyunları Açıkladı

Colin Macdonald, 199 yılında GTA 2’nin yapımcılığını üstlendi. Madonald, vermiş olduğu bir röportahda dikkat çekici ifadeler kullandı. Bu açıklamalar nevi itiraf niteliğindeydi.

GTA yapımcısının açıklamaları göre oyun ilk başlarda arabaların ve insanların olmadığı bir yapıdaydı. Hatta geliştirme aşamasında oyun içerisinde bir dinozor yönetiliyordu. Amaç, bu dinozorla binaları yıkmaktı. Bugün ise bambaşka bir boyuta ulaştı.

DMA Design, o senelerde sadece personelin katıldığı bir anket yapmıştı. Bahsi geçen ankete göre “başarılı olamama ihtimali en yüksek olan oyun Grand Theft Auto‘ydu. Yapımcı, oyunun buglarla dolu olduğunu, sadece birkaç dakika kesintisiz oynanabildiğini ifade etti. Yani GTA 1 çöküp duran bir yapıya sahipmiş.

Serideki en büyük evrim GTA 4’de yaşandı. Gerçekçi deneyimler, adeta oyun severleri büyüdü. Peşinden gelen GTA 5 ise gelişimin sonu olmadığını kanıtlar nitelikteydi. Şirket, her bölümde üzerine bir şeyler katarak kullanıcıların gönlünde taht kurmayı başardı.

Son çıkacak olan GTA 6 ise apayrı bir dünya diyebiliriz. Oyun dünyasına ilgi duyan hemen hemen herkes GTA’yı en az bir kez de olsa oynamıştır. Peki, sizin favoriniz hangisi? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir