1. Anasayfa
  2. Gündem

İddialara Göre Microsoft, 2023’te Netflix’i Satın Alacak

İddialara Göre Microsoft, 2023’te Netflix’i Satın Alacak
İddialara Göre Microsoft, 2023'te Netflix'i Satın Alacak
0

Reuters’tan gelen açıklamalar, Microsoft’un 2023 yılında Netflix’i satın almak için harekete geçme olasılığının mevcut olduğunu ortaya koydu. Tahminen, bu satın alma işlemi için 190 milyar dolar ödenmesi gerekiyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Tesla, Türkiye İçin Yeni İş İlanları Açtı

Büyük bir haber kaynağı olarak dünyada yer alan Reuters, gündeme bomba gibi düşecek bir iddiayla çıkış yaptı. ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, 2023 yılında dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix’i satın almak üzere harekete geçmek için hazırlanıyor. Mevcut veriler, bu ihtimalin gerçekleşmesinin pek de zor olmayacağını gösteriyor.

Satya Nadella, Microsoft’un CEO’su olarak söz konusu görevini 2014 yılından bu yana sürdürmektedir. Bu süre içerisinde şirket tarafından önemli satın alımlar gerçekleştirilmiştir. Örneğin; 2.5 milyar dolar ile Minecraft, 20 milyar dolar ile yapay zeka geliştirme şirketi Nuance ve 26 milyar dolar ile de Linkedln satın alınmıştır. Şimdilerdeyse ise şirket tarafından 69 milyar dolar karşılığında Activision Blizzard satın alımı tamamlanmak üzere.

Microsoft, Reuters’ın iddiasına göre, satın almak istediği Netflix’e kolaylıkla maddi kaynak sağlayabilecek durumda. İddiaya göre Microsoft, Netflix’i satın almak için 190 milyar dolar harcayacak. Eğer bu iddialar doğru ise Microsoft’un kariyerinin en büyük satın alımı gerçekleşmiş olacak. Satın alım, Netflix’in 13 kat büyük olan Microsoft için pek de zor olmayacak.

Microsoft ve Netflix arasındaki ilişkilerin çok iyi olduğu bir sır değil. Öyle ki geçtiğimiz ay başlattığı reklamlı abonelik paketi için anlaşma yaptığı ortağı, Microsoft’un ta kendisidir. Ayrıca Microsoft’un en üst düzey yöneticileri arasında Brad Smith da bulunmaktadır. Bu kadar sıkı bağların devam etmesiyle, bir satın alma gerçekleşmesi hiç kimseyi şaşırtmayacaktır.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir