1. Anasayfa
  2. Gündem

İnşaat Halindeki Eve konut Kredisi Verilir mi?

İnşaat Halindeki Eve konut Kredisi Verilir mi?
İnşaat Halindeki Eve konut Kredisi
0

İnşaat halinde olan veya henüz inşaata başlanmamış ev için konut kredisi almak istiyorsanız ne yapmalı bu konuda size bilgi vermek istiyoruz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Kredi onayı hangi bankada daha kolay?

Konut kredisi almayı düşünüyorsanız kredi başvurusu yapmadan önce almak istediğiniz evin krediye uygunluğunu araştırmalısınız. Uzun vadeli geri ödeme planı ile mortgage kredisi alarak kira öder gibi ev sahibi olmanız mümkündür.

Konut kredisi alabilmeniz için evin bazı şartlara uyması gerekmektedir. Kredi ile ev almak istiyorsanız ilk başta belirmek isteriz evin ekspertiz değerinin % 20 lik kısmını peşin ödemeniz gerekmektedir.

Evin krediye uygunluğunu da bankanın ekspertizleri belirlemektedir. İnşaatın tamamlanma durumunu eksperler belirler ve buna göre belirli oranlarda puanlama yapmaktadırlar.

Bu elde edilen sonuçlara göre inşaatın tamamlanma yüzdeleri belirlenmektedir. Bankalar kat irtifak tapusu ve ekspertiz raporuna göre inşaatın ortalama yüzde 80’ini tamamlandığı yapılara kredi vermeyi uygun görmektedirler.

Proje Evler İçin Nasıl Konut Kredisi Alınır?

İnşaat Halindeki Eve konut Kredisi verilir mi
İnşaat Halindeki Eve konut Kredisi verilir mi

Proje evlerde proje sahibinin herhangi bir bankayla anlaşma yapıp yapmadığını öğrenmelisiniz. Bir banka ile anlaşma yapmış olan projelerde anlaşılan bankadan kredi almak mümkündür.

Proje evlerden banka kredisi ile ev aldığınızda banka bitiş anına kadar sorumluluk taşır ve buda sizin için bir avantaj olacaktır. Proje evlerde anlaşılan bankaya kredi için başvurduğunuzda sizin gelir belgeniz ve bir kaç bilgi istenecektir. Evle ilgili bilgiler( tapu vb.) ise firma tarafından bankaya verilmektedir.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir