1. Anasayfa
  2. Teknoloji

iOS Kullanıcılarının Beklediği Özellik Nihayet WhatsApp’a Geliyor

iOS Kullanıcılarının Beklediği Özellik Nihayet WhatsApp’a Geliyor
iOS Kullanıcılarının Beklediği Özellik Nihayet WhatsApp'a Geliyor
0

Meta, WhatsApp’a iOS kullanıcılarının uzun süredir beklediği ‘Resim İçinde Resim‘ özelliğinin 2023 yılında geleceğini duyurdu.

thumbnail
Önerilen Yazı
Apple, Uydu Bağlantısı Özelliğini Bazı Avrupa Ülkelerinde Kullanıma Sundu

Bu özellik, kullanıcıların görüntülü aramalar sırasında farklı uygulamaları kullanabilecekleri anlamına geliyor. Ayrıca, şirket 2022 yılındaki sesli ve görüntülü aramalarının özelliklerini de kısaca özetledi. Bu özellikler, kullanıcıların arkadaşlarıyla etkileşimlerini arttırmaya ve daha rahat aramalar yapmalarını sağlamaya yardımcı olacak.

WhatsApp, Meta’ya bağlı olan popüler bir uygulama olarak genellikle mesajlaşma platformu olarak bilinse de, milyonlarca insan tarafından sesli ve görüntülü aramalar yapmak için de kullanılmaktadır. Platform, böylece aramalar alanında çeşitli yeni özellikler sunmaktadır.

WhatsApp, kullanıcılar arasındaki iletişimi kolaylaştırmak için öne çıkan ek özellikleri bir araya getirmektedir. Bu özellikler, aramalar için eş zamanlı çeviriler, güvenli bir şekilde aramalar yapma ve daha fazlasını kapsamaktadır. Bu özellikler sayesinde, kullanıcılar daha iyi bir mesajlaşma ve arama deneyimi yaşayabilecekler.

Dev şirket, internet sitesinden WhatsApp’a 2022 yılı içerisinde eklenmiş olan yeni özellikleri paylaştı. Küresel olarak kullanımda olan bu özellikler arasında aramalara katılan kişilerin sayısının 32’ye çıkarılması, arama katılımcılarını sessize alma veya mesaj gönderme, basılı tutma gibi birçok şey yer alıyordu. Ancak şirket, 2023 yılında çıkış yapacak olan uzun süredir beklenen bir özelliğin de platforma ekleneceğini ifade etti.

Meta, yaptığı paylaşımın sonunda beta kullanıcılarında test edilen bir özelliğe de yer verdi. Bu özellik, Türkçe’de Resim içinde Resim olarak aktarılan Picture-in-Picture olarak geçiyor ve iOS kullanıcılarına da geleceği belirtiliyor. Bu, tıpkı FaceTime’da olduğu gibi arama ekranını küçülterek kullanıcıların farklı uygulamaları kullanmasını sağlayacak. Android kullanıcıları bu özelliğin zaten hâlihazırda mevcut olduğunu bilmeliler.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir