1. Anasayfa
  2. Teknoloji

iPhone 14’ün Kaza Algılama Özelliği Yine Hayat Kurtardı

iPhone 14’ün Kaza Algılama Özelliği Yine Hayat Kurtardı
iPhone 14'ün Kaza Algılama Özelliği Yine Hayat Kurtardı
0

Bir Reddit kullanıcısı, paylaştığı bir gönderide iPhone 14‘ün sürpriz bir şekilde kaza algılama özelliğinin eşinin yardımına yetiştiğini belirtti. Özelliğin bu kullanıcı için harik bir şekilde çalıştığı ortaya çıkıyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
WhatsApp’a Yeni Özellik Geliyor!

Sistem, kazanın ardından kadının kocasına da haber vererek hızlı bir şekilde yardımın gelmesini sağladı. Bu, can sıkıcı durumlarda bile cep telefonlarının hayatımız için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Apple, kullanıcıların hayatını kurtarmaya yardımcı olmak için, iPhone 14 serisiyle birlikte duyurduğu kaza algılama sistemini tanıttı. Bu özellik, Apple Watch Series 8 ve Apple Watch Ultra’da da bulunan sensörler aracılığıyla, bir kaza sırasında otomatik olarak acil durum numaralarını arayarak yetkililere haber veriyordu. Bu sistem, çok kısa sürede ciddi durumların kontrol altına alınmasını sağlamak amacıyla geliştirilmişti.

Sistem, önceki testlerde ve gerçek hayatta kazalara karıştıklarını göstermişti. Şimdi, bir Reddit kullanıcısı tarafından paylaşılan bir gönderi, bu hayat kurtarıcı özelliğin bir kez daha gerçek bir kazaya karıştığını ve bir insanın hayatını kurtardığını gösteriyor. Bu sistem, bir kez daha hayat kurtarıcı özelliğinin bir gerçek kaza durumunda nasıl çalıştığını gösteriyor.

iPhone 14‘ün diğer cihazlardan farklı olan bir özelliği daha mevcut. Reddit kullanıcısı ‘unclescorpion’, karısının kazaya maruz kaldığını öğrenir öğrenmez kaza yerine yetişmeyi başarmış. Bunun nedeni ise kaza sensörünün, hem yetkililere hem de kullanıcının acil durum listesindeki yakınlarına bildirim yollaması.

Yani; ebeveynleriniz, eşiniz gibi yakınlarınız iPhone tarafından herhangi bir olayda otomatik olarak bilgilendirilebiliyor.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir