1. Anasayfa
  2. Gündem

İzmir’de Yangın Helikopteri Baraja Düştü!

İzmir’de Yangın Helikopteri Baraja Düştü!
İzmir'de Yangın Helikopteri Baraja Düştü!
0

Menderes ilçesine bağlı Keler Mahallesi’nde dün saat 14.00 sularında başlayan orman yangınına müdahale eden bir yangın helikopteri, su almak için gittiği Tahtalı Barajı’na düştü. Bu trajik olayla ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’dan açıklama geldi.

Yangın, sarp arazide hızla yayıldığı için yangınla mücadele ekipleri hem karadan hem de havadan yoğun bir şekilde çalışma yürüttü.

İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 9 uçak, bunlardan 3’ü gece görüşlü helikopterler olmak üzere 20 helikopter, 54 arazöz, 20 su ikmal aracı, 10 dozer, 10 ilk müdahale aracı ve 500 personel yangın söndürme operasyonuna katıldı.

Orman yangınına müdahale eden helikopterler, su ikmali yapmak üzere Tahtalı Barajı’na gitmişlerken bir helikopter bu sırada düştü.

Bu trajik olay sonrasında Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’dan olaya dair açıklama geldi. Yangınla mücadele ekiplerinin yangını kontrol altına alma ve söndürme çabaları devam ediyor.

Yangın Helikopteri Gece 23.53’te Düştü
Yangın Helikopteri Gece 23.53’te Düştü

Yangın Helikopteri Gece 23.53’te Düştü

Dün saat 14.00 sularında İzmir’in Menderes ilçesinde başlayan orman yangınına müdahale eden bir yangın helikopteri, yangını söndürmek için Tahtalı Barajı’ndan aldığı su sırasında saat 23.53’te düştü.

Helikopterin düştüğü yer ilk olarak belirlenirken, arama-kurtarma ekipleri olayın ardından hemen çalışmalara başladılar.

Bu trajik olay, orman yangınına müdahale eden ekiplerin büyük özverisi ve riskli görevleriyle birlikte hatırlatıyor ki, yangınla mücadele ekipleri sık sık zorlu koşullar altında çalışmakta ve yangınları kontrol altına almak için büyük çaba sarf etmekteler.

Helikopterlerin su alırken yaşanan bu tür kazalar, yangın söndürme operasyonlarının ne kadar tehlikeli olabileceğini gözler önüne seriyor.

Süper Loto Büyük İkramiyesi 190 Milyon Lirayı Aştı!

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir