1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Kredi onayı hangi bankada daha kolay?

Kredi onayı hangi bankada daha kolay?
Kredi onayı hangi bankada daha kolay?
0

Kredi çekmeye karar verdiyseniz, krediye başvurmadan önce bankaların faiz oranlarını araştırmalısınız. Kolay kredi veren bankalar 2023 yılında önceki yıla değişiklik göstermiş olabilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Togg, Uygun Fiyatlı Modelin Ne Zaman Geleceğini Açıkladı

Bazı bankalar kolay kredi verir bazı bankalar ise zor kredi verebilirler. Bankaların kolay kredi vermelerinin bazı sebepleri vardır. Bankalar bir kredi kampanyası başlatırsa o krediyi diğer bankalara göre daha kolay verebilmektedir. Sizde kampanyada olan bankaların kredilerini inceleyip ona göre başvuru yapabilirsiniz.

Kimlere kredi çıkar denildiğinde, kredi notunun yeterli olması ve sigortalı olma kriterleri ilk aşamada önemlidir. Kampanyalı kredilerde daha düşük kredi notuna kredi verilebilmektedir.

Bazı bankalar neden kolay kredi verir?

Mesela bazı bankalar 1.200 kredi notu ve 6 ay sigortalı çalışan şartı ararken. Başka bir banka 1.000 kredi notu 1 yıllık sigortalı çalışan olma şartı ile kredi verebilmektedir. Bankaların kredi politikaları zaman zaman değişiklik göstermektedir. Bankalar bazı dönemlerde kendilerine hedefler koyup bazı kredilerde kampanyalar yaparlar ve kredi verme kriterlerinde kolaylıklar yapabilirler.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri denildiğinde birkaç bankanın ismini vermemiz doğru olmaz. Bankalar çeşitli dönemlerde kampanyalar yaptığı için sizin başvuru yaptığınız dönemde hangi bankanın kampanya yaptığına bakmalısınız.

Düşük kredi puanı isteyen bankalar bazen yüksek faiz oranında kredi verebilmektedir. Bundan dolayı sadece düşük kredi puanına göre karar vermemelisiniz. Kredi faiz oranı da çok önemli bir kriter olup taksitleri sizin ödeyeceğinizi unutmamalısınız. Kolay kredi veren bankalar arasında Garanti Bankası, QNB Finansbank, Yapı Kredi, AKBANK gibi  bankalar yer alıyor.

Kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmelisiniz. Kredi notunuzu findeks.com.tr adresinden öğrenebilirsiniz. Acil kredi ihtiyacınız yoksa ve kredi puanınız düşükse öncelikle kredi notunuzu yükseltmeye çalışmalısınız. Kredi notunu yükseltmek için mevcut kredi taksitlerini ve kredi kartlarını zamanında ödemelisiniz.  Sık sık kredi başvurusunda bulunmamak gerekmektedir.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir