1. Anasayfa
  2. Gündem

Mercedes-Benz Türkiye, Amerika’ya Özel ‘Yolcu Otobüsü’ Üretecek

Mercedes-Benz Türkiye, Amerika’ya Özel ‘Yolcu Otobüsü’ Üretecek
Mercedes-Benz Türkiye, Amerika'ya Özel 'Yolcu Otobüsü' Üretecek
0

Mercedes-Benz Türk, Kuzey Amerika pazarı için özel bir otobüs üretmeye hazırlanıyor. Otobüs, paslanmaz çelik gövdesi ile Kuzey Amerika’da satılacak ilk Mercedes-Benz markalı otobüs olacak.

thumbnail
Önerilen Yazı
2022’nin En İyi Android Oyunu ve Uygulaması Açıklandı

Tourrider isimli ürün, Şirketin İstanbul’daki Hoşdere Otobüs Fabrikasında üretilecek. Bu üretim tesisinin kurulması ile şirketin pazar payının artacağı öngörülüyor.

Türkiye’de Mercedes-Benz markalı otobüslerin üretiminde ilk kez tamamen paslanmaz çelik gövde kullanımı için Hoşdere’deki fabrika için yeni bir tesis kuruldu.

6.600 metrekarelik araziye kurulan tesis kompleksi, Mercedes-Benz Tourrider modeli için fabrikanın çalışanları tarafından üretilecek olan paslanmaz çelik gövdeyi de içerecek.

Tourrider, sadece Mercedes-Benz Türkiye için değil, Kuzey Amerika için de devrim niteliğinde bir adım atmaya hazırlanıyor. Bu otobüs, Mercedes-Benz markası altında Kuzey Amerika pazarına sunulacak türünün ilk örneği olacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan isim, Mercedes-Benz Türk Otobüs Üretiminden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Bülent Acicbe oldu:

“Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası, Mercedes-Benz Tourrider’ın AR-GE faaliyetlerinde de önemli sorumluluklar üstlendi. Kuzey Amerika pazarındaki talepler doğrultusunda oluşturulan yeni otobüs projesinde hammadde olarak paslanmaz çelik seçildi. Böylece korozyon dayanımında pazarın beklentilerini karşılayan bir konsept sunuldu. Daimler Buses otobüs geliştirme ağı içinde, tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirilen paslanmaz çelik gövdenin prototipleri Türkiye’de üretilirken, montaj testleri de Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda gerçekleştirildi.”

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir