1. Anasayfa
  2. Gündem

Mercedes de Ücretli Abonelik Sistemini Getirdi!

BMW'den sonra Mercedes de abonelik sistemi getireceğini duyurdu.

Mercedes de Ücretli Abonelik Sistemini Getirdi!
Mercedes de Ücretli Abonelik Sistemini Getirdi!
0

BMW, abonelik sistemini getireceğini duyurmuştu. Benzer bir gelişme de Mercedes’de yaşandı. Aktarılan bilgilere göre artık Amerika’daki bazı araçların kullanıcıları, yıllık bir ücret karşılığında araçlarının 0’dan 100’e daha hızlı çıkmasını sağlayabilecek. Aslında bu durum müşterileri pekte mutlu etmedi.

thumbnail
Önerilen Yazı
‘Black Friday’ öncesi banka bilgileri hırsızlığı ikiye katlandı

Abonelik sistemler, ayılık ya da yıllık ücretler karşılığında müşterilerin ekstra hizmet almasını sağlıyor. Bu yöntem günümüzde son derece popüler bir hale geldi. Pek çok sektörde bu tarz sistemler yer almaya başladı. Bunlardan biri de otomotiv sektörü oldu. Alman otomobil üreticisi BMW, yakın zamanda ısıtmalı koltuklar için bu tarz bir hizmetini açıklamıştı. Ayrıca Honda da benzer bir hamleyle müşterilerin karşısına çıktı.

Bu sistem, arabalara yüksek ücret verdikten sonra daha da fazla para harcamanız anlamına geliyor. Dolayısıyla pek çok tartışmayı da beraberinde getiriyor. Bu konuda farklı görüşler gelmeye başladı. Abonelik sistemi manşetlerdeki yerini korurken Mercedes-Benz’in de böyle bir adım atacağı açıklandı.

Paylaşılan son bilgilere göre Mercedes, yıllık 1200 dolar karşılığında araçların 0’dan 100’e daha hızlı çıkmasını mümkün hale getirecek. Elbette bu hizmet bazı otomobiller için geçerli olacak. Yani her Mercedes sahibi aracın hızlı kalkış yapmasını sağlayamayacak.

Söz konusu abonelik sistemi, şuan için ABD’deki EQE 350 ve EQS 450 modellerinde geçerli olacak. Ek olarak bu modellerin SUV versiyonlarında da abonelik sisteminin görüleceği belirtiliyor.

Aktarılan bilgilere göre yeni hizmetle birlikte normalde 6,2 saniyede 0’dan 100 kilometreye ulaşabilen otomobiller, yaklaşık olarak 5,2 saniyede bunu yapabilecek. Bu da performansta %20 civarında bir artışa denk geliyor.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir