1. Anasayfa
  2. Yaşam

Meteoroloji, “Gök Gürültülü Sağanak Yağış Geliyor!”

Meteoroloji, “Gök Gürültülü Sağanak Yağış Geliyor!”
Meteoroloji İstanbul
0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sunulan hava tahminlerine göre, Türkiye’nin farklı bölgelerinde farklı hava koşulları gözlemleniyor. Kuzey, iç ve batı kesimlerde parçalı bulutlar hüküm sürecek, yer yer yoğun bulut örtüsü de kendini gösterecek. Bu bölgelerde hava koşulları değişkenlik gösterecek. Marmara’nın kuzeydoğusu, İç Ege, Akdeniz’in iç bölgeleri, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kırklareli sahilleri, Eskişehir, Bolu, Düzce, Sinop, Kars, Ardahan ve Erzurum çevresi ile Ankara’nın kuzeybatısında yerel sağanak yağışlar bekleniyor. Hatta bu bölgelerde gök gürültülü sağanak yağışlar da kendini gösterecek. Bu nedenle, bu bölgelerde yağışlara karşı dikkatli olunması konusunda vatandaşlar uyarıldı.

Diğer bölgeler ise az bulutlu ve genellikle açık bir hava olacak. Bu bölgelerde güneşli ve sıcak bir günün tadını çıkarılabilir. Ancak hava koşullarının değişkenlik gösterebileceği bölgelerde ise dikkatli olmak, ani hava değişikliklerine karşı hazırlıklı olmak her zaman önemlidir.

Meteoroloji

Rüzgar 60km/s ile Esecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan verilere göre, rüzgarlar da ülke genelinde çeşitlilik gösterecek. Kuzey, iç ve batı kesimlerde genellikle kuzey yönünden esen hafif bir rüzgarın etkisi altında olacağı tahmin ediliyor. Ancak, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu’da ise rüzgarın güney yönlerinden esmesi bekleniyor. Bu güneyli rüzgar, zaman zaman orta kuvvette esebilir, bu da hava koşullarının değişkenlik gösterebileceği anlamına gelir.

Özellikle Marmara bölgesinde ise rüzgar durumu farklılık arz ediyor. Marmara’da kuzeydoğu yönünden esmesi beklenen rüzgarın kuvvetli olması öngörülüyor ve bu hız, saatte 40-60 kilometreye ulaşabilir. Bu durum, özellikle denizcilik faaliyetleri ve dış mekan etkinlikleri planlayanlar için dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Rüzgar ile beraber gök gürültülü sağanak yağışta başta İstanbul olmak üzere pek çok ili vuracak.

Antalyasporlu Naldo’nun Oğlu Uyutulacak!

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir