1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Microsoft, Windows Kullanıcılarının Uzun Süredir Beklediği Özelliği Çıkardı

Microsoft, Windows Kullanıcılarının Uzun Süredir Beklediği Özelliği Çıkardı
Microsoft, Windows Kullanıcılarının Uzun Süredir Beklediği Özelliği Çıkardı
0

Microsoft, Windows 11 için yerleşik ekran kaydetme özelliğini test etmeye başladı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, Xbox Game Bar veya üçüncü taraf uygulamaları kullanmaya gerek duymadan tıpkı telefonlardaki gibi basit ekran kayıtları alabilecek. ‘Ekran Yakalama Aracı’ da video kaydedebilecek.

thumbnail
Önerilen Yazı
Tecno Phantom X2 Pro Tanıtıldı

Microsoft’un Windows tablet sistemi, yıllar boyunca önemli bir eksiğe sahipti. Kullanıcılar, ekranlarının video kayıtlarını doğrudan alamıyorlardı veya Xbox Game Bar’ı kullanmak ya da üçüncü taraf uygulamayı yüklemek zorunda kalıyorlardı. Bu durumun, yeni işletim sistemi Windows 11 ile değişeceği söyleniyor. Bu yeni özellik, Windows tablet sistemi üzerinde kayıtlarını doğrudan alma imkanı sağlayacak.

Microsoft, resmi internet sitesinde bir blog gönderisi yayınlayarak Ekran Alıntısı Aracını güncellemeye karar vereceğini duyurdu.

Yazılımcıların özellikleri ile ilgili çalışmalarını gerçekleştirdiklerini ifade etti. Microsoft’un sunduğu bu özellik, bugün Windows Insider kullanıcılarına sunacak. Özellik sunulduktan sonra yapılacak testlerde herhangi bir sorun yaşanmayacağı belirtildi.

Microsoft’un yakın zamanda tüm Windows 11 kullanıcılarına sunmayı planladığı bir özellik, önemli bir yeteneğe sahip olacak. Ekran Alıntısı Aracı adı verilen bu özellik sayesinde, kullanıcı incelemelerinin tamamını veya yalnızca bir bölümünü kaydedebilecek.

Microsoft, yeni özellik hakkında ayrıntılı bir açıklama yapmadı. Örneğin, yüksek düzeyde bir koruma altına almayı video gizliliğini azaltabilir miyiz? bu sorunun cevabını bilmiyoruz. Ancak bu özelliği deneyimleyen tüm kullanıcılar tarafından daha fazla bilgi edineceğiz.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir