1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Oppo, Yeni Katlanabilir Telefonları Find N2 ve N2 Flip’i Tanıttı

Oppo, Yeni Katlanabilir Telefonları Find N2 ve N2 Flip’i Tanıttı
Oppo, Yeni Katlanabilir Telefonları Find N2 ve N2 Flip'i Tanıttı
0

Oppo, katlanabilir telefon sektöründe rekabeti iyice kızıştıracak yeni cihazları Find N2 ve Find N2 Flip‘i tanıttı. Find N2, Galaxy Z Fold4 gibi yatay eksende katlanabiliyor. Find N2 Flip ise, Z Flip4 gibi dikey olarak katlanıyor. Oppo’nun yeni katlanabilir telefonları, kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına yanıt verecek özellikler sunuyor. Find N2 ve Find N2 Flip, kullanıcıların açıklamalarının çok daha fazla olduğu ve tüm işlerini bir arada yapabildiği çoklu ekranlı kullanım sağlıyor. Oppo, bu iki telefonla, katlanabilir telefon sektöründe büyük ses getirmeye hazırlanıyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Apple, Uydu Bağlantısı Özelliğini Bazı Avrupa Ülkelerinde Kullanıma Sundu

Oppo Find N2, önceki Find N modelinden türetilmiştir ve yaklaşık 43 gram daha hafif ve 1,3 milimetre daha ince bir yapıya sahiptir. Asıl büyük yeniliği ise özel bir katlanma mekanizmasına sahip olmasıdır, bu sayede kullanıcılar, kendi mobil cihazlarını herhangi bir açma-kapama hareketi yerine 45 ve 125 derece açılarda sabit tutabilmektedir. Bunun adı ‘FlexForm Mode‘ olarak adlandırılmıştır.

Donanım kısmına baktığımızda, telefonun içindeki en güncel donanım parçalarıyla karşı karşıyayız. Qualcomm Snapdragon Plus Gen 1 yonga seti, 12/16 GB RAM seçenekleri ile 256/512 GB’lık depolama seçenekleri bulunuyor. Kamera kısmında ise Sony IMX 890 sensöre sahip 50 MP çözünürlüklü ana kamera, IMX581 sensöre sahip 48 MP çözünürlüklü ultra geniş açılı kamera ve IMX709 sensöre sahip 32 MP çözünürlüklü telefoto lens sunuluyor. Telefoto lens, 2x optik yakınlaştırma yapılmasını destekliyor.

OPPO Find N2 Flip, dikey katlanabilir telefonlar arasında en büyük kapak ekranı sunuyor. Telefon katlı durumdayken çok sayıda işlemi gerçekleştirmek için 3,26 inçlik bir ekran sunuyor. Aynı zamanda, cihazın ana ekranı 6,8 inç büyüklüğünde ve 120 Hz tazeleme hızı sunuyor. Bu, daha akıcı ve daha canlı bir görüntü elde etmek için daha keskin bir görüntü mevcut.

Oppo Find N2 ve N2 Flip‘in fiyatları henüz açıklanmadı. Öte yandan, N2 Flip’in küresel pazarda piyasaya sürülmesi açıklanırken, Çin dışındaki piyasalarda Find N2’nin piyasaya sürülüp sürülmeyeceği halen tam olarak netliğe kavuşmadı. Telefon, Z Flip4’ten de alışık olduğumuz bir kamera özelliğine sahip. Kullanıcılar, telefon katlı durumdayken ana kamerasını selfie çekmek için kullanabiliyor. Ana kamera, 50 MP çözünürlük sunuyor.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir