1. Anasayfa
  2. Gündem

Popüler Bitcoin Madencilik Şirketlerinden Core Scientific İflas Etti

Popüler Bitcoin Madencilik Şirketlerinden Core Scientific İflas Etti
Popüler Bitcoin Madencilik Şirketlerinden Core Scientific İflas Etti
0

Dünyanın en büyük Bitcoin madenciliği şirketlerinden biri olan Core Scientific, ABD’de iflas başvurusunda bulundu. Nasdaq’da işlem gören halka açık şirket, Bitcoin fiyatlarındaki düşüş ve artan enerji maliyetleri nedeniyle iflasa sürüklendi.

thumbnail
Önerilen Yazı
Tesla, Türkiye İçin Yeni İş İlanları Açtı

Kripto para dünyası, özellikle Finansal Teknoloji (FinTech) alanında önemli bir yatırım olan dev borsa FTX’in çöküşü ve Bitcoin’in son zamanların en düşük seviyelerine gerilemesi gibi nedenlerden dolayı zorlu bir süreçten geçiyor.

Bu durum, yatırımcıların kripto paralar konusunda endişelenmesine ve çekingen olmalarına neden oluyorken, sektördeki bazı şirketlerin iflas etmesine bile yol açmaktadır.

ABD merkezli Core Scientific, küresel ölçekte kripto para madenciliği alanında son yıllarda hızla büyüyen, dünyanın en büyük 15 şirketinden biri olarak ülkede iflas başvurusunda bulundu. Görünüşe göre, bu kötü gidişatın etkisiyle, kripto para madenciliği alanındaki endüstri de olumsuz yönde etkilendi.

Şirketin genel merkezi Teksas eyaletinde bulunuyor ve bugün eyalet yetkilileri tarafından iflas başvurusunda bulunuldu. Şirket, borç verenler ve alacaklılarıyla uzun süredir devam eden bir yeniden yapılanma anlaşması sağlamayı başardı ve bu anlaşmanın kapsamında Bitcoin üretimine devam etmeyi planladıklarını belirttiler.

ABD’nin beş eyaletindeki tesislerinde faaliyet gösteren kripto devi, kripto para birimlerinin fiyatlarında yaşanan düşüşler ve artan enerji maliyetlerinin etkisiyle iflas başvurusunda bulundu. Şirket, iflasın Bitcoin fiyatındaki düşüşlerden, müşterilerinden ödemeler alamamaktan ve elektrik maliyetlerindeki artıştan kaynaklandığını belirtti.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir