1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Samsung, 84 Yıllık Tarihinin İlk Kadın Başkanını Açıkladı

Samsung, 84 Yıllık Tarihinin İlk Kadın Başkanını Açıkladı
Samsung, 84 Yıllık Tarihinin İlk Kadın Başkanını Açıkladı
0

Samsung, tarihindeki ilk kadın başkan seçimini duyurdu. 2007 yılından bu yana Samsung’da çalışan Lee Young-hee bu pozisyona seçildi.

thumbnail
Önerilen Yazı
Oppo Find N2 Flip’in Yeni Tasarım Görselleri Ortaya Çıktı

Teknoloji devi Samsung, önemli bir adım atarak Lee Young-hee’a bir bölümün başkanlık unvanını verdi. 84 yıllık köklü şirketin bu ilk adımının detaylarını hep birlikte inceleyelim.

2007’den beri Samsung için çalışan Lee Young-hee, 2012’de terfi etti ve Samsung akıllı telefonlarını kapsayan Samsung Devices Experience Küresel Pazarlama Merkezi Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Samsung çalışanları, bu terfiden memnun olduklarını ve hem sektöre hem de şirket içindeki kadınlara önemli bir mesaj verdiklerini ifade ediyor.

Şirket, bu terfi ile beraber, başarısız olmamalarını sağlayarak diğer kadınlara da yeni bir fırsat sunuyor. Samsung çalışanlarının cinsiyetlerine bakılmaksızın, şirket içinde yükselebileceklerinin altını çiziyor.

Lee Young-hee, terfisiyle Samsung’un akıllı telefonlarının vizyonundan sorumlu olacak. Bu cihazların kullanıcı deneyimi ile ilgili her şey Young-hee’nin kontrolünde olacaktır.

Lee Young-hee, Samsung’a başkan olarak gelmesiyle birçok kadın için cesaret verici bir örnek oldu. Ancak, teknolojiye yön veren ilk kadın olarak kalmayacak.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir