1. Anasayfa
  2. Gündem

Selçuk Bayraktar’a Fahri Doktora Unvanı Verildi

Selçuk Bayraktar’a Fahri Doktora Unvanı Verildi
selçuk bayraktar teknofest
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde başlatılan Milli Teknoloji Hamlesi, Türkiye’nin savunma sanayi alanında önemli başarılar elde etmesine katkıda bulunan isimlerden biri olarak öne çıkan BAYKAR ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı olan Selçuk Bayraktar, Ege Üniversitesi’ne ziyarette bulundu.

Ege Üniversitesi Rektörlüğü’nde gerçekleşen bu önemli ziyarete, üniversitenin üst yönetimi, senato üyeleri, akademik ve idari çalışanlar ile birlikte öğrenciler de katılım gösterdi.

Selçuk Bayraktar’ın ziyareti, Milli Teknoloji Hamlesi’nin önemini ve ülkemizin teknolojik ilerlemeye olan bağlılığını bir kez daha vurguladı. Bayraktar’ın savunma sanayi alanındaki önemli katkıları ve liderlik rolü, Türkiye’nin bu alandaki potansiyelini ve yeteneklerini gözler önüne serdi. Üniversite topluluğu, Bayraktar’ı ağırlayarak, teknoloji, inovasyon ve eğitim alanlarında önemli deneyimlerini paylaşmasından büyük bir memnuniyet duydu.

selçuk bayraktar

Teknofest Dünyaya Nam Salacak

Rektörlük bahçesinde düzenlenen sıcak karşılama etkinliği, Ege Üniversitesi topluluğu ile bir araya gelen Selçuk Bayraktar’ın coşku dolu anlarına sahne oldu. Bayraktar, katıldığı etkinlikte, “Cumhuriyetimizin 100. yılında, İstanbul ve Ankara’dan sonra İzmir’de TEKNOFEST’i düzenlemenin bizlere nasip olduğunu görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz.”

“Bu yıl TEKNOFEST’e katılan öğrenci sayısının bir milyonu aşması, sadece savunma sanayi değil, tüm sektörlerde dünya çapında tanınan teknolojilerin geliştirileceğine olan inancımızı pekiştiriyor. İzmir gibi Milli Mücadele’nin parlak şehirlerinden birinde bulunmak, hem bir gurur kaynağı hem de büyük bir mutluluk vesilesi. TEKNOFEST’in İzmir’e, ülkemize ve tüm dost ve kardeş coğrafyalara hayırlı olmasını diliyoruz.” şeklinde konuştu.

AFP, “Rusya Kaybediyor, Türkiye Kazanıyor”

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir