1. Anasayfa
  2. Ekonomi

SPK, 5 Şirketin Sermaye Artırımı Kabul Edildi

SPK, 5 Şirketin Sermaye Artırımı Kabul Edildi
spk onay
0

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret AŞ ile birlikte Mercan Kimya, Çimsa, Kuvva Gıda ve İzmir Fırça’nın sermaye artırım taleplerini onayladı. SPK’nın haftalık bültenine göre, Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret AŞ, iç kaynaklardan karşılanmak üzere bedelsiz pay ihracı yapma izni aldı.

Bu izin doğrultusunda, şirketin mevcut sermayesi olan 115 milyon TL, sermaye artırımının ardından 460 milyon TL’ye yükseltilecek. Bu gelişme, şirketlerin sermaye yapılarını güçlendirmek ve büyüme potansiyellerini artırmak amacıyla sermaye artırımı yoluna gittiklerini gösteriyor. SPK’nın onayı ile bu işlemler resmiyet kazanmış durumda ve ilgili şirketlerin sermaye artırımı planlarına yeşil ışık yakılmış oldu.

spk

Mercan Kimya Bedelsiz Talebi Onaylandı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Mercan Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ’nin sermaye artırım talebini onayladı. SPK’nın haftalık bültenine göre, şirket, 126 milyon 913 bin 964 TL’lik iç kaynakları kullanarak bedelsiz pay ihracı gerçekleştirecek.

Bu işlem sonucunda, şirketin mevcut 64 milyon 456 bin 982 TL olan sermayesi artırım sonrasında 190 milyon 370 bin 946 TL’ye ulaşacak. Sermaye artırımı, Mercan Kimya’nın sermaye yapısını güçlendirmeyi ve büyüme potansiyelini artırmayı amaçladığına işaret ediyor. SPK’nın onayı ile bu işlem resmiyet kazandı ve şirketin sermaye artırım planı hayata geçirilmiş oldu.

Çimsa Pay İhracatı da Onaylandı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret AŞ’nin sermaye artırım talebini onayladı. SPK’nın haftalık bültenine göre, şirket, 810 milyon 560 bin 652 TL’lik iç kaynakları kullanarak bedelsiz pay ihracı gerçekleştirecek.

Merkez Bankası Faiz Kararı Bugün Açıklanıyor!

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir