1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Tarihin en hızlı satılan oyunu: God of War

Ragnarök daha ilk günden tüm zamanların rekorunu kırdı.

Tarihin en hızlı satılan oyunu: God of War
Tarihin en hızlı satılan oyunu God of War
0

Oyun sektörü her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Artık bu alanda sayısız organizasyon ve turnuva düzenleniyor. God of War serisi de küresel çapta büyük bir ilgiyle karşı karşıya kalmıştı. Serinin son oyunu olan Ragnarök daha ilk günden tüm zamanların satış rekorunu kırdı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Twitter’a Rengarenk Onay Rozetleri Geliyor!

Söz konusu oyun PS4 ve PS5 için satışa sunuluyor. Aktarılan bilgilere göre God of War Ragnarök’un çıkış günü satışı, GoW serisinin haftalık satışlarını geçti. Şimdi oyun hakkındaki detaylara yakından bir göz atalım.

God of War Ragnarök oyunu 9 Kasım’da çıkış yaptı. Satş açısından Sony’nin yüzünü güldürmeyi başardı. Oyunun satış verilerine göre son derece büyük bir başlangıç yaptı. Bu veriler geliştiricisi Santa Monica Studio’yu bile şaşırttı.

GfK analiz firması oyuna dair önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalara göre Ragnarök fiziksel kopyasının çıkış günü satış sayısı, serinin diğer oyunlarının ilk haftalık satışlarını geçmeyi başardı. Oyunun PS5 sürümünün çıkış haftasındaki tüm PS5 oyunlarının yüzde 55’ini oluşturduğu ifade edildi.

Seride toplam 12 oyun mevcut. 2018’de çıkış yapan God of War ile seride büyük bir başarı elde edildi. Oyun geniş kitlelere ulaştı. Bunun yanında 14 Ocak’ta Windows’a sunuldu. God of War 2018, Sony’nin en çok satan oyunlarından biri olarak kayıtlara geçti.

2022 yılı itibarıyla oyun 23 milyon kopyaya ulaştı. Sony’nin son finansal raporu, Ragnarök oyununun 25 milyon satışı geçmesini beklediğini gösterdi. Yeni oyun, daha ilk 2 gün içerisinde God of War’ı (2018) kıskandırmış gibi görünüyor.

PS4 ve PS5 için çıkış yapan bu eşsiz aksiyon oyununun Metacritic’te 94 puana sahip olduğunu belirtmekte de fayda var.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir