1. Anasayfa
  2. Gündem

Terra Kurucu Ortağı Do Kwon’un Yeni Adresi Sırbistan

Terra Kurucu Ortağı Do Kwon’un Yeni Adresi Sırbistan
Terra Kurucu Ortağı Do Kwon’un Yeni Adresi Sırbistan
0

Güney Koreli yetkililer, Do Kwon‘un Sırbistan’da saklandığını iddia ediyor. Do Kwon, Terra krizlerinin başrolü olarak biliniyor ve Güney Kore’ye döndüğünde çeşitli suçlamalarla karşı karşıya kalacağını öngörerek, Singapur’a geçtiği iddia edildi.

thumbnail
Önerilen Yazı
Ay’a Dönüşün İlk Adımı Tamamlandı

Ancak, gelen deliller, Do Kwon’un orada da olmadığını gösteriyor. Büyük piyasa düşüşünü tetikleyen Terra krizleri ise bu süreçte gündemde yoğun yer ediniyor.

Kwon, haberler üzerine Dubai’ye gitmişti. Terra kurucu ortağı, sosyal medyadaki aktivitesiyle, yeni adresinin Sırbistan olduğu konuşulmaya başladı.

Do Kwon, Terraform Labs‘ın Kurucusu ve CEO’su olarak, tüm dünyada aranan ünlü bir isim. Güney Koreli yetkililer, Kwon’un Eylül ayında Singapur’dan ayrıldığını ve ardından Sırbistan’a geçiş yaptığını belirtiyor. Kwon’un nereye gittiği ve ne zaman geri döneceği hala belirsiz.

Güney Koreli yetkililer, Chosun Media’nın 11 Aralık tarihli haberlerinde bildirdiği gibi, Do Kwon’un şu anda Sırbistan’da olduğuna dair bir ihbarı takip etmeye başladılar ve bunun doğruluğunu araştırmayı başardılar.

Bir yetkili, Kısa bir süre önce CEO Kwon’un Sırbistan’da olduğuna dair istihbarat aldık ve bunun doğru olduğu anlaşıldı dedi. Ayrıca, Güney Kore Maliye Bakanlığı, CEO Kwon’un Sırbistan’da bulunduğu sırada soruşturma için Sırbistan hükümetiyle işbirliği yapmak adına girişim başlattı.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir