1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Tesla Otomobillere ‘Steam’ Geldi

Tesla Otomobillere ‘Steam’ Geldi
Tesla Otomobillere 'Steam' Geldi
0

Tesla, uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğü Steam entegrasyonunu sonunda kullanıma sundu. Bu, Tesla araç sahiplerinin artık Steam’deki oyunlarını arabalarında oynayabilecekleri anlamına geliyor. Bu, PlayStation’a göre daha kaliteli bir oyun deneyimi sunuyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
WhatsApp’a Yeni Özellik Geliyor!

Tesla, sektörde büyük bir devrim başlatmış olan elektrikli otomobilleri piyasaya sürmesiyle ünlü bir şirket olarak, yenilikçi bir güncellemeyle tekrar gündemde. Şirket tarafından yapılan açıklamada, önemli bir güncellemenin Model S ve Model X arabalarına geldiği belirtildi. Ayrıca bu güncelleme ile Tesla otomobillerinde Steam entegrasyonu sağlandığı söylendi. Yani, sürücüler artık arabalarından Steam’deki oyunlara ulaşabilecekler.

Uzun zamandır beklenen Steam entegrasyonu, Tesla tarafından bugün açıklanan güncelleme ile gerçekleşti. Elon Musk’un açıklamasına göre, Tesla otomobillerde oynanabilecek olan tüm oyunlar, artık Steam’den indirilebilecek. Bu açıklama, aylardır devam eden çalışmaların sonuçlarını ortaya koyuyor.

Tesla’nın bilgi-eğlence ekranlarına yönelik yazılım sistemi, Tesla Arcade olarak isimlendirilmiş. Bu sistem, gerçekten de çok güçlü bir performansa sahip. Tesla Arcade’de, AMD RDNA2 Navi 23 GPU bulunuyor ve kayıtlara geçen GPU gücü, 10 TFLOPS’a kadar ulaşıyor. Bu güç, PlayStation 5‘in GPU gücü olan 10,28 TFLOPS’a oldukça yakın. Kağıt üzerindeki rakamların gerçeği nasıl yansıttığını anlamak için gelen güncelleme, arzu edilen sonucu sağlayacak.

Tesla’nın 2022.44.25 sürüm kodlu güncellemesinde birçok yenilik mevcut. En büyük yenilik, herhalde Steam entegrasyonu. Ayrıca Tesla otomobiller artık dahili olarak Apple Music desteği sunuyorlar. Tesla araçların kabinlerindeki kamera ise Zoom toplantıları yapılmasına imkan tanıyor. Kullanıcılar, ayrıca yeni bir ışık şovu modu ile de arabalarını süsleyebiliyor. Bu mod, birçok Tesla’nın bir araya gelip, farları ile entegre bir biçimde ışık şovları yapmasına imkan tanıyor.

 

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir