1. Anasayfa
  2. Gündem

Tesla, Şimdi de Çalışanlarını Kovuyor!

Tesla, Şimdi de Çalışanlarını Kovuyor!
Tesla, Şimdi de Çalışanlarını Kovuyor!
0

Tesla, önümüzdeki çeyrekte işe alım yapmayacağı ve mevcut çalışanlarını çıkaracağı ortaya çıktı. Bu sürpriz gelişme, teknoloji devlerinin son zamanlarda gerçekleştirdikleri toplu işten çıkarmaların ardından geldi.

thumbnail
Önerilen Yazı
Tesla, Türkiye İçin Yeni İş İlanları Açtı

Ekonomik problemlerin dünya çapındaki etkisi, COVID’in bıraktığı izler ve daha fazlasından dolayı, dev teknoloji şirketlerinin binlerce çalışanını işten çıkarmalarının kaçınılmaz olduğunu gösteriyordu. Meta’dan Amazon’a, dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri kapsamlı bir şekilde çalışanlarını işten çıkarmak üzere olan bir karara vardılar.

Girişimci Elon Musk‘ın sahibi olduğu elektrikli araç şirketi Tesla ve ne gibi yeni hamleler yapabileceği son günlerde çok tartışıldı. Electrek’e konuşan konuya yakın bir kaynağa göre, dünyanın en değerli otomobil üreticilerinden biri olan Tesla, personeline işe alımın durdurulacağını ve bazı personelin işten çıkarılabileceğini bildirdi.

Kaynak tarafından, 2023 yılının ilk üç ayında şirket işe alımlarını geçici olarak durdurmak ve farklı departmanlardan çalışanları çıkarmak için planlar yapıyor. Şirket çalışanlarına, işe alımın geçici olarak durdurulacağı ve farklı departmanlardan kişilerin kovulacağı hakkında bilgi verildi.

Fakat, bu durumdan kaç kişinin etkileneceği konusunda net bir bilgi yok. Milyarder iş insanı Elon Musk, geçtiğimiz Haziran ayında bu konuda sinyal vermişti. Twitter’da gündeme gelen işten çıkarma konusunda bugünlerde eleştirilen Musk, çalışanların oranını %10 oranında azaltacak ve işe alımı geçici olarak durduracak.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir