1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Tesla, Türkiye İçin Yeni İş İlanları Açtı

Tesla, Türkiye İçin Yeni İş İlanları Açtı
Tesla, Türkiye İçin Yeni İş İlanları Açtı
0

Tesla, Türkiye için operasyonlarının hazırlıklarını sürdürürken, dört yeni iş ilanı açtı. Üç ilan aynı bölümden oluşuyor. Bu iş ilanları, Tesla’nın Türkiye’deki operasyonlarının genişlemesine yardımcı olacak.

thumbnail
Önerilen Yazı
Ünlü Milyarder Elon Musk Twitter CEO’luğundan İstifa Edeceğini Açıkladı

Elon Musk’ın elektrikli otomobil şirketi Tesla, bu yılın başlarında Türkiye’ye geldi ve resmi olarak tanındı. Türkiye operasyonları için bir kadro oluşturulmuş ve CEO pozisyonu Kemal Geçer tarafından üstlenilmişti.

Fakat o günden beri Türkiye’de operasyonlar hakkında yeni bir haber alamamıştık. Bugünse, Tesla’nın ‘çok yakında’ hizmet vermeye başlayabileceği açısından yeni bir gelişme yaşanmıştı. Şirket, resmi internet sitesinde Türkiye için yeni iş ilanları oluşturdu.

Tesla, Türkiye için dört pozisyonda iş ilanı oluşturdu. Bu pozisyonlar şu şekilde:

  • Otomotiv mekanikerleri/teknisyenleri
  • Servis danışmanı
  • Parça danışmanları
  • Tesla Advisor (Tesla danışmanı)

Tesla, üç tane servisleri ile ilgili pozisyon ve bir tane bayilere ait pozisyon için ilan yayınladı. Tesla Advisor’lar, müşterilerin bayiye gelişinden satışın gerçekleşmesine ve aracın teslim edilmesine kadar müşterileri takip ediyorlar. Advisor’lar, müşterilerin herhangi bir soruna cevap verebilmek için çalışıyorlar.

Bugüne kadar Tesla Türkiye operasyonları için pek çok pozisyon için personel alımı gerçekleştirdi. Şirketin LinkedIn sayfasından, Türkiye için görev alacak olan çok sayıda Türk isminin olduğu anlaşılmaktadır. Bunlar arasında, yönetici, danışman ve teknisyen pozisyonları da mevcuttur.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir